Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’nın Sözü’nden Nasıl Zevk Alınır?

Tanrı’nın Sözü’nden Nasıl Zevk Alınır?

120 kez okundu.

Ne tatlı geliyor verdiğin sözler damağıma, baldan tatlı geliyor ağzıma! (Mezmurlar 119:103)

Hristiyanlığı asla buyruklara, kişisel kararlılığa ve irade gücüne indirgemeyin. Hristiyanlık neyi sevdiğimizle, nerede zevk bulduğumuzla, neyin bize tatlı geldiğiyle ilgilidir.

İsa bu dünyaya geldiğinde, insanlık neyi sevdiği konusunda ayrıma düştü. “Dünyaya ışık geldi, ama insanlar ışık yerine karanlığı sevdiler. Çünkü yaptıkları işler kötüydü” (Yuhanna 3:19). Doğrular ve kötüler, nerede zevk bulduklarına göre birbirlerinden ayrılmaktadırlar – ya Tanrı’nın İsa’daki vahyinde ya da dünyanın gidişatında.

Birisi şöyle sorabilir: Tanrı Sözü’nden zevk almaya nasıl başlayabilirim? Buna iki yönlü bir cevap veririm:

1) Yüreğinizin tat duyularının gelişmesi için dua edin;
2) Tanrı’nın kendi halkına yönelik sarsıcı vaatleri üzerinde derin derin düşünün.

“Ne tatlı geliyor verdiğin sözler damağıma” (Mezmurlar 119:103) diyen aynı Mezmur yazarı, öncesinde “Gözlerimi aç, yasandaki harikaları göreyim” de demiştir (Mezmurlar 119:18). Böyle dua etmiş olmasının sebebi, görkemi görecek ruhsal gözlere ya da yürekte kutsal tat duyularına sahip olmanın, Tanrı’nın bir armağanı olmasıdır. Kendi insani doğası içerisinde hiç kimse, Tanrı’yı ve O’nun bilgeliğini arayıp O’ndan zevk almaz.

Ancak dua ettikten sonra, hatta dua ettiğiniz sırada, Tanrı’nın kendi halkına yaptığı vaatleri üzerinde ve Her Şeye Gücü Yeten Tanrı’nın şimdi ve sonsuza dek yardımcınız olmasının ne denli sevinç verici olduğu üzerinde düşünün. Mezmurlar 1:3-4’a göre, Tanrı Sözü üzerinde derin derin düşünen insan, “akarsu kıyılarına dikilmiş ağaca benzer. Meyvesini mevsiminde verir, yaprağı hiç solmaz. Yaptığı her işi başarır. Kötüler böyle değil, rüzgârın savurduğu saman çöpüne benzerler.”

Okuduğunda bir saman çöpünden Lübnan sedirine dönüşeceği bir kitabı okumaktan kim zevk almaz? Hiçbir insan, temelde bir saman çöpü olmayı, dayanaksız, önemsiz, işe yaramaz olmayı istemez. Hepimiz belli bir derin gerçekliğe, bir akarsuya sahip olup buradan güç bulmayı ve verimli, faydalı insanlar haline gelmeyi isteriz.

Bu gerçeklik, bu akarsu Tanrı Sözü’dür ve tüm büyük kutsallar bunun sayesinde büyük olmuşlardır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın