Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’nın Kendisini Bize Teslim Etmesi

Tanrı’nın Kendisini Bize Teslim Etmesi

138 kez okundu.

“Çünkü Tanrı dünyayı o kadar çok sevdi ki… verdi.” (Yuhanna 3:16)

Kurtuluş sadece günahtan özgür olmak ya da kişisel kutsallığa erişmek değildir. Tanrı’dan gelen kurtuluş kendimden tam olarak özgür olmam ve O’nunla yetkin bir birlik halinde olmam anlamına gelir. Kendi kurtuluş deneyimimi düşündüğümde günahtan kurtarılmam ve kişisel bir kutsallık kazanmam aklıma gelir. Fakat kurtuluş bundan da öte bir şeydir! Kurtuluş, Tanrı’nın Ruhu’nun beni gerçek Tanrı’nın kendisiyle iletişim haline geçirmesidir. O zaman, Tanrı’ya tam olarak teslim olduğumda kendimden daha muazzam biri karşısında heyecandan titrerim.

Kutsallığı veya kutsallaştırılmayı öğretmek için çağrıldığımızı söylemek, asıl önemli noktayı kaçırmak anlamına gelir. İsa Mesih’i duyurmaya çağrıldık (1.Korintliler 2:2). İsa’nın günahlardan kurtardığı ve bizi kutsal yaptığı gerçeği, aslında O’nun kendisini bize tam olarak ve şaşırtıcı bir şekilde teslim etmesinin bir sonucudur.

Eğer gerçekten teslim olursak asla kendimizi teslim etme çabalarımızın farkında olmayacağız. Hayatımızın tamamı kendimizi teslim ettiğimiz kişinin iradesine bağımlı olacak. Eğer teslimiyet hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, teslimiyetten bahsetmemeye dikkat edin. Aslında Yuhanna 3:16’nın anlattığı Tanrı’nın kendisini tam ve kesin olarak bize vermesinin ne anlama geldiğini anlayana dek, teslimiyet konusunda zerre kadar bir şey bilmediğinizi fark edeceksiniz. Tanrı kendisini bize verdiği gibi –yani tam olarak, şartsız ve ayrıcalık tanımaksızın– biz de böylece teslimiyetimizde kendimizi O’na vermeliyiz. Teslimiyetimizle ortaya çıkan sonuçlar ve durumlar aklımızı asla meşgul edemeyecek, çünkü yaşamımız O’nun iradesine tamamen bağımlı olacak.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın