Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Umudumuza Niçin Sıkıca Tutunmalıyız?

Umudumuza Niçin Sıkıca Tutunmalıyız?

125 kez okundu.

Tanrı da amacının değişmezliğini vaadin mirasçılarına daha açıkça belirtmek istediği için vaadini antla pekiştirdi. Öyle ki, önümüze konan umuda tutunmak için Tanrı’ya sığınan bizler, Tanrı’nın yalan söylemesi olanaksız olan bu iki değişmez şey aracılığıyla büyük cesaret bulalım. (İbraniler 6:17-18)

Tanrı tutarsız değildir. Vaatleri, yeminleri ve Oğlu’nun kanı yalnızca bizi kısmen güvende tutmak için değildir.

İsa’nın kendi kanıyla gerçekleştirdiği kurtuluş, kendi halkının kurtuluşa kavuşması için gereken her şeyi kısmen değil, tamamıyla sağlamıştır. 

Öyleyse doğal olarak şunu sormak istiyoruz: Yazar burada niçin bizi umudumuza tutunmamız için teşvik etmektedir (İbraniler 6:18)? Eğer sıkıca tutunuşumuz İsa’nın kanıyla tümüyle, geri çevrilemez bir şekilde güvence altına alındıysa (ki böyle de oldu), o halde Tanrı niçin bize sıkıca tutunmamızı söylemektedir?

Cevap şöyle:

  • İsa’nın ölümünün bize olan getirisi, tutunmak zorunda olmama özgürlüğü değil, tutunabilme gücüydü.
  • O, sanki artık hiçbir şekilde tutunmamıza gerek yokmuş gibi irademizi ortadan kaldırmadı; irademizi tutunabilmeyi istememiz için güçlendirdi.
  • O, tutunma buyruğunu iptal etmedi; bu buyruğun yerine getirilmesini sağladı.
  • O, teşvik sözlerini sonlandırmadı; bu sözlerin zafer kazanmasını sağladı.

O, Pavlus’un Filipililer 3:12’de söylediklerini tam anlamıyla yerine getirebilmeniz için öldü: “Mesih İsa’nın beni kazanmakla benim için öngördüğü ödülü kazanmak için koşuyorum.” Bir günahkâra yalnızca Mesih’in yardımıyla yapabileceği şeyi, yani umudunu Tanrı’ya bağlamasını söylemek aptallık değil, Müjde’dir.

Sizi tüm yüreğimle uyarıp teşvik ederim: Mesih’in sizi ne amaçla tuttuğunu bilin ve bu amaca, O’nun içinizde kudretle işlediği bu amaca sımsıkı tutun.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın