Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Sabırla Dayanma Disiplini

Sabırla Dayanma Disiplini

154 kez okundu.

“Sakin olun, bilin ki, Tanrı benim!” (Mezmur 46:10)

Dayanma dayanıklılıktan farklıdır. Ortaya çıkmasını beklediğimiz şey, tam güven içeren bir dayanıklılık ve kesin bir emin oluştur. Dayanma, bir şeye –bu şey serbest bırakma ve düşme korkumuzu açığa vurmak olabilir– sıkı sıkıya bağlı olmaktan daha ötedir. Dayanma, kahramanımızın yenileceğine inanmayı reddetme çabamızdır. En büyük korkumuz lanet altında olacağımız değil, İsa Mesih’in bir şekilde zafer kazanmayacağı düşüncesidir. Ayrıca Rabbimiz’in savunduğu şeylerin –insanlar arasında sevgi, adalet, bağışlama, iyilik– son günde amacına ulaşamayacağı ve bizim için erişilemez bir amacı temsil edeceği gibi korkularımız vardır. Bir de ruhsal dayanma için bir çağrı gerçekleşir. Bu çağrı bekleme ve hiçbir şey yapmama çağrısı değildir, Tanrı’nın asla yenilmeyeceğinin kesinliği üzerinde emin olarak bilinçli bir şekilde uğraş verme çağrısıdır.

Ümitlerimizin boşa çıktığını görüyorsak, bu, ümitlerimizin yalnızca arındırıldığı anlamına gelir. İnsan aklının, saygın ve Tanrı’dan olan her ümidi ve her hayali gerçekleşecektir. Fakat hayattaki en büyük sıkıntılardan birisi Tanrı’yı beklemenin yarattığı strestir. “Sözüme uyarak sabırla dayandın…” (Vahiy 3:10) bundan ötürü Tanrı yerine getirecektir.

Ruhsal olarak sabırla dayanmaya devam edin.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın