Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » O’nun Bildirisi Uyarınca Yaşamak

O’nun Bildirisi Uyarınca Yaşamak

157 kez okundu.

“Tanrı sözünü duyur…” (2.Timoteos 4:2)

Tanrı’nın sadece birer aracı olmak için seçilmedik, O’nun oğulları ve kızları olmak için seçildik. Tanrı bizi yalnızca ruhsal birer aracı yapmaz, bizi ruhsal haberciler de yapar ve haber bizim bir parçamız olmak zorundadır. Tanrı’nın kendi haberi Oğlu’ydu  – “Sizlere söylediğim sözler ruhtur, yaşamdır” (Yuhanna 6:63). O’nun öğrencisi olarak yaşamımız, ilettiğimiz haberin gerçekliğine kutsal bir örnek oluşturmalıdır. Yüreğimiz kendini O’na tam olarak teslim etmeden her tür hizmeti yapabilecek durumdadır. Ancak kişinin yaşamının Tanrı’nın bildirisine kutsal bir örnek oluşturabilmesi için gerekli olan üç şey vardır – insanın günahlılığına ikna olmakla gelen alçakgönüllü bir yürek, Kutsal Ruh vaftizi ve Tanrı’nın amacına boyun eğmek.

Tanıklık vermek ile sözü duyurmak arasında fark vardır. Sözü duyuran Tanrı’nın çağrısını almış ve tüm enerjisini Tanrı’nın gerçeğini ilan etmek üzere kullanmaya karar vermiş kişidir. Tanrı bizi arzularımızın ve fikirlerimizin ötesine götürüp tıpkı Pentikost gününden sonra öğrencilerin hayatlarında işlediği gibi kendi amacı uğruna biçimlendirerek bize şekil verir. Pentikost gününün amacı öğrencilere bir şey öğretmek değildi, ama onları duyurdukları bildirinin beden almış şekli haline getirmekti. Öyle ki tam anlamıyla Tanrı’nın beden almış haberi olabilsinler. “…benim tanıklarım olacaksınız” (Elçilerin İşleri 1:8).

Bırakın siz konuşmaya başladığınızda Tanrı konuşsun. Tanrı’nın haberinin diğer insanları özgür kılmasından önce bu özgürlük sizin içinizde gerçek olmalı. Malzemelerinizi dikkatlice toplayın ve kendi yüceliği uğruna “sözlerinizi ateşle arıtması” için Tanrı’ya izin verin.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın