Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Hayalperestliğe Karşı Girişimde Bulunmak

Hayalperestliğe Karşı Girişimde Bulunmak

124 kez okundu.

“Haydi kalkın, buradan gidelim.” (Yuhanna 14:31)

Bir işi uygun şekillerde yapmak için hayal kurmak iyidir, ama o işi yapmamız gereken zamanı hayal kurmakla geçirmemiz yanlıştır. Rabbimiz’in buradaki ayetlerde öğrencilerine, bu güzel sözleri söyledikten sonra gidip bu sözler üzerinde düşünmelerini söylemesini bekleyebiliriz. Fakat İsa tembel hayallere izin vermez. Amacımız Tanrı’yı aramak ve bizim için olan isteğini bilmekse, hayal kurmak doğrudur ve kabul edilebilir. Fakat vaktimizi, eyleme geçmemiz gereken şeylerle ilgili hayal kurarak harcama eğilimimiz varsa, bu kabul edilemez ve Tanrı’nın bereketi hiçbir zaman bu iş üzerinde olmaz. Tanrı bizi eyleme yönlendirerek bu tür bir hayal kurmaya karşı girişimde bulunacaktır. Verdiği buyruklar şu çizgiler çerçevesinde olacaktır: “Orada ne otur ne de ayakta dur, harekete geç ve ilerle!”

Tanrı bize, “Gelin” (Markos 6:31) dedikten sonra sakin bir şekilde O’nun huzurunda bekliyorsak, bu Tanrı’nın isteğini öğrenmek için yapılan derin bir düşünmedir. Ancak Tanrı size bir şey konuştuktan sonra hayallere dalmamaya dikkat edin. Tanrı’nın hayallerinizin, sevinçlerinizin, keyiflerinizin kaynağı olmasına izin verin ve gidip O’nun söylediklerine itaat etmeye özen gösterin. Birisine aşıksanız bütün gün oturup o kişi hakkında öylece hayaller kurmazsınız – gidip ona ulaşmaya çalışırsınız. İşte, İsa Mesih’in bizden beklediği de budur. Tanrı’nın bize bir şeyler konuşmasından sonra hayaller kurmamız O’na güvenmediğimizin belirtisidir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın