Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ağır İşlere Karşı Girişimde Bulunmak

Ağır İşlere Karşı Girişimde Bulunmak

192 kez okundu.

“Kalk, parla.” (Yeşaya 60:1)

Ağır ve sıkıcı işlere karşı bir girişimde bulunmak konusuna gelince, sanki Tanrı yokmuş gibi ilk adımı bizim atmamız gerekir. Tanrı’nın bize yardım etmesini beklemenin hiçbir anlamı yoktur – yardım etmeyecektir. Ama biz ayağa kalktığımızda O’nun hemen yanımızda durduğunu göreceğiz. Tanrı ne zaman ilham verse, girişimde bulunmak birden ahlaki bir konu, bir itaat meselesi oluverir. Öyleyse kılımızı kımıldatmadan oturmayı sürdürmek yerine, itaatkâr olmak için harekete geçmeliyiz. Eğer kalkıp parlarsak, ağır işler ilahi bir şekilde değişime uğrayacaktır.

Ağır ve sıkıcı işler kişiliğimizin özünü görmenin en güzel sınavıdır. Ağır işler, ideal iş olarak düşündüğümüz işlerden çok farklıdır. Zor, bayağı, yorucu ve kirlidir. Ve böyle bir işi deneyim ettiğimizde ruhsallığımız hemen denenir ve özümüzde ruhsal olup olmadığımızı anlayabiliriz. Yuhanna 13. bölümü okuyun. Bu bölümde beden almış Tanrı’nın en ağır işlerden birini yaptığını – bir balıkçının ayaklarını yıkadığını görürüz. Sonra da onlara şöyle der: “Ben Rab ve Öğretmen olduğum halde ayaklarınızı yıkadım; öyleyse, sizler de birbirinizin ayaklarını yıkamalısınız” (Yuhanna 13:14). Eğer ağır ve sıkıcı işler Tanrı’nın ışığıyla parlayacaksa, Tanrı’dan gelen ilhama ihtiyaç vardır. Bazı durumlarda kişinin o görevi yerine getiriş şekli o işi kutsallaştırır ve sonsuza dek kutsal kılar. Bu belki çok sıradan gündelik bir iş olabilir, ama bittikten sonra fark edilir. Rab bizim aracılığımızla bir şey yaptığında, bu şeyi her zaman yüceltir. Rab bizim insan bedenimizi aldı ve değiştirdi. Böylece artık her imanlının bedeni, “Kutsal Ruh’un tapınağı” oldu (1.Korintliler 6:19).

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın