Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’yı Dinliyor Musunuz?

Tanrı’yı Dinliyor Musunuz?

111 kez okundu.

”Musa’ya, ‘Bizimle sen konuş, dinleyelim’ dediler, ‘Ama Tanrı konuşmasın, yoksa ölürüz.’ ”(Mısır’dan Çıkış 20:19)

Tanrı’ya itaatsizliğimiz bilinçli olarak gerçekleşmez –sadece O’nun sözüne aldırış etmeyiz. Tanrı, buyruğunu bize iletmiştir ama biz bu buyruklara zerre kadar ilgi göstermeyiz– itaatsizliğimizden dolayı değil, O’nu gerçekten sevmediğimizden ve O’na saygı göstermediğimizden dolayı. “Beni seviyorsanız, buyruklarımı yerine getirirsiniz” (Yuhanna 14:15). Tanrı’ya karşı sürekli saygısız bir tavır takındığımızı fark ettiğimizde, O’nu önemsemediğimiz için utanırız ve küçük düşeriz.

“…‘Bizimle sen konuş, dinleyelim’… ‘Ama Tanrı konuşmasın…’ ” Tanrı’ya kulak vermektense O’nun hizmetkârlarını dinlemeyi tercih etmekle O’na karşı sevgimizin ne kadar da az olduğunu gösteririz. Kişisel tanıklıkları dinlemek çok hoşumuza gider, ama Tanrı’nın kendisinin bize konuşmasını istemeyiz. Tanrı’nın bizimle konuşması bizi niçin bu denli ürkütür? Çünkü biliriz ki Tanrı konuştuğunda ya O’nun söylediğini yapmak zorunda kalacağız ya da O’na itaat etmeyeceğimizi açıklayacağız. Fakat sadece Tanrı’nın hizmetkârlarından biri bize konuşuyorsa, itaatin isteğe bağlı olduğunu düşünürüz, bunun bir buyruk olduğu aklımıza gelmez. O zaman şöyle yanıt veririz: “Bu senin fikrin, her ne kadar inkâr etmesem de söylediklerin muhtemelen Tanrı’nın gerçeğidir.”

Tanrı şefkatle bana evladı gibi davranmaya devam ederken, ben Tanrı’yı önemsemeyişimle O’nu sürekli olarak küçük düşürüyor muyum? O’nu işittiğimde ise O’nun sırtına yüklediğim alçaltılış bana dönmüş oluyor. Bundan sonraki yanıtım ise “Rab, ben neden böyle duygusuz ve dik kafalıydım?” oluyor. Tanrı’yı işittiğimizde sonuç hep böyledir. Fakat uzun bir süreden beri hak ettiğimiz utanç, O’nu en sonunda duymuş olmanın getirdiği keyifle sakinleşir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın