Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İbrahim’in İman Yaşamı

İbrahim’in İman Yaşamı

110 kez okundu.

“Nereye gideceğini bilmeden yola çıktı.” (İbraniler 11:8)

Eski Antlaşma’da kişinin Tanrı’yla ilişkisi, o kişinin yaşamında ne derece ayrıldığı ile görülmekteydi. İbrahim’in yaşamındaki ayrılış, ailesinden ve memleketinden ayrılmasıyla ortaya konuldu. Günümüzde ayrılıktan bahsettiğimizde Tanrı’yla ilişkisi olmayan ailelerimizden fiziksel bir ayrılışı anlatmıyoruz, tersine onlardaki bakış açısından ahlaki ve zihinsel anlamda bir ayrılışı anlatmaya çalışıyoruz. İsa Mesih’in Luka 14:26’da açıklamaya çalıştığı buydu.

İman yaşamını yaşamak demek hangi yola yönlendirildiğini hiçbir zaman bilmemek demektir. Fakat sizi yönlendireni tanımak ve sevmektir. Tam anlamıyla bir iman yaşamıdır –mantık ve anlayışa erişme yaşamı değil– bizi yola çıkartanı tanıma yaşamı. İman kişinin bilgisinde köklenir. Düştüğümüz en büyük tuzaklardan biri ise, eğer imanımız olursa Tanrı’nın bizi yeryüzünde kesinlikle başarılı kılacağı inancıdır.

İman yaşamındaki en son aşama ise kişilik kazanmadır ve bu süreçte birçok değişiklikle karşılaşırız. Dua ettiğimizde Tanrı’nın varlığını hissederiz, ama yalnızca bir anlık değişimi tadarız. Her günkü yollarımıza geri dönme eğilimi içerisinde oluruz ve böylece biraz önce deneyim ettiğimiz görkem giderek yok olur. İman yaşamı kartalların bir dağ doruğundan öteki doruğa uçması gibi bir zirve deneyimi değildir. İman yaşamı gece gündüz istikrar gerektiren, bitkin düşmeden sürdürülen bir yürüyüştür (bkz. Yeşaya 40:31). İman yaşamı kutsallaştırılma meselesi bile değildir, ama yol boyunca devam eden bir süreçtir, yani denenmiş, kanıtlanmış ve denenmeden dimdik ayakta çıkmayı başarmış bir imandır. İbrahim bir kutsallık simgesi veya kutsallaştırılma örneği değildir, o bir iman yaşamı sembolüdür – öyle bir denenmiş ve hakiki iman ki, gerçek Tanrı temeline kurulmuştur. “…İbrahim Tanrı’ya iman etti…” (Romalılar 4:3).

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın