Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Efendi Hizmetkâr

Efendi Hizmetkâr

124 kez okundu.

Bunu, Mesih İsa’da bize gösterdiği iyilikle, lütfunun sonsuz zenginliğini gelecek çağlarda sergilemek için yaptı. (Efesliler 2:7)

Benim için, Mesih’in ikinci gelişine ilişkin Kutsal Kitap’taki en göz alıcı tasvir Luka 12:35-37’deki benzetmedir. Burada bir efendinin bir düğün şenliğinden dönüşü şu şekilde aktarılır:

“Kuşaklarınız belinizde bağlı ve kandilleriniz yanar durumda hazır olun. Düğün şenliğinden dönecek olan efendilerinin gelip kapıyı çaldığı an kapıyı açmak için hazır bekleyen köleler gibi olun. Efendileri geldiğinde uyanık bulunan kölelere ne mutlu! Size doğrusunu söyleyeyim, efendileri beline kuşağını bağlayacak, kölelerini sofraya oturtacak ve gelip onlara hizmet edecek.”

Şunu kesinlikle ifade edelim ki, bizler hizmetkârlar olarak adlandırılıyoruz ve şüphesiz bunun anlamı, bize söyleneni tam olarak yapmamız gerektiğidir. Ancak buradaki tasvirde harika olan şey, “efendi”ninhizmet etmekte ısrarcı olmasıdır. Bunun İsa’nın dünyadaki hizmetine ilişkin olmasını beklerdik çünkü sonuçta kendisi, “İnsanoğlu bile hizmet edilmeye değil, hizmet etmeye ve canını birçokları için fidye olarak vermeye geldi” demişti (Markos 10:45). Ancak Luka 12:35-37, İnsanoğlu’nun ikinci gelişini, 2. Selanikliler 1:7-8’de söylendiği üzere Babası’nın göz alıcı görkemiyle “alev alev yanan ateş içinde güçlü melekleriyle gökten gelip göründüğü” zamanı tasvir etmektedir. İsa ikinci gelişinde niçin bir garson olarak resmediliyor?

Çünkü O’nun görkeminin merkezinde, O’nun dolu lütfunun muhtaç durumda olan halkına nezaketle akması yatıyor. Efesliler 2:7’de, Tanrı’nın “Mesih İsa’da bize gösterdiği iyilikle, lütfunun sonsuz zenginliğini gelecek çağlarda sergilemek” istediğinin söylenmesinin sebebi budur.

Tanrımız’ın yüceliği nedir? O’nun bu dünyadaki eşsizliği nedir? Yeşaya şöyle cevaplıyor: “Çünkü kendisine umut bağlayanlar için etkin olan tek Tanrı sensin. Senden başkasını hiçbir zaman hiç kimse işitmedi, hiçbir kulak duymadı, hiçbir göz görmedi” (Yeşaya 64:4). Bunun gibi başka bir tanrı yok. O her zaman muhtaç, mutlu olan halkına son bulmaz bir şekilde hizmet edip fayda sağlama rolünden asla geri durmamaktadır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın