Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’nın Şehitler İçin Tasarısı

Tanrı’nın Şehitler İçin Tasarısı

119 kez okundu.

Onların her birine beyaz birer kaftan verildi. Kendileri gibi öldürülecek olan öbür Tanrı kullarının ve kardeşlerinin sayısı tamamlanıncaya dek kısa bir süre daha beklemeleri istendi. (Vahiy 6:11)

Hristiyanlık neredeyse üç yüz yıldır, şehitlerin kanıyla ıslanmış bir toprakta büyüyüp gelişti. İmparator Trajan’a dek (İ.S. 98 civarları), zulüm yasal olmayan ancak izin verilen bir şeydi. Trajan’danDecius’a kadarsa (İ.S. 250 civarları) yasaldı. Hristiyanlardan nefret eden ve onların kendi inkılapları üzerindeki etkilerinden korkan Decius’tan 311 yılında hazırlanan ilk hoşgörü fermanına dek, zulüm yasal olmakla kalmamış, aynı zamanda da yaygın ve genel bir hal almıştı.

Bir yazar bu üçüncü dönemdeki durumu şöyle tasvir etmiştir:

Korku cemaatler arasında her yere yayılmıştı ve geri dönenlerin (tehdit altındayken imanlarından vazgeçenlerin) sayısı… muazzamdı. Ancak sağlam duran ve teslim olmaktansa şehitliğe katlanmayı seçenler de yok değildi. Üstelik zulüm daha yaygın ve şiddetli hale geldikçe, Hristiyanların şevki ve direnç gücü de gittikçe artıyordu.

Sınanmanın En Uç Noktası

Dolayısıyla üç yüz yıl boyunca, Hristiyan olmak kişinin yaşamını, mal varlığını ve ailesini ciddi anlamda tehlikeye atan bir eylemdi. Neyi daha çok sevdiğinizin bir sınamasıydı. Sınamanın en uç noktasıysa şehitlikti. Bu şehitliğin üzerindeyse, şehit olmak üzere tayin edilen belirli bir sayıda insanın olduğunu söyleyen, her şeye egemen bir Tanrı vardı. Bu insanların kilisenin kurulmasında ve güçlendirilmesinde özel bir rolü vardı. Sürekli olarak, Tanrı halkının, Tanrı’ya yalnızca yaşamları daha iyiye gidiyor diye hizmet ettiğini söyleyen Şeytan’ın ağzının kapanmasında özel rolleri vardı. Eyüp 1:9-1’un ana fikri budur.

Şehitlik kazara olan bir şey değildir. Tanrı’nın gardının düşmesi değildir. Sürpriz değildir. Ayrıca asla ve asla, Mesih’in davasının taktiksel anlamda mağlup olması da değildir.

Mağlubiyet gibi görünebilir. Ancak şehitlik, bu dünyadaki hiçbir taktik uzmanının çözemeyeceği veya tasarlayamayacağı göksel tasarının bir parçasıdır. Ayrıca bu tasarı, Tanrı’nın her şeye yeten lütfuna olan imanlarıyla sona dek dayanan kişilerin zaferi olacaktır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın