Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’nın Kendi Oğlu’na Duyduğu Sevgi Kadar Kesin

Tanrı’nın Kendi Oğlu’na Duyduğu Sevgi Kadar Kesin

145 kez okundu.

Öz Oğlu’nu bile esirgemeyip O’nu hepimiz için ölüme teslim eden Tanrı, O’nunla birlikte bize her şeyi bağışlamayacak mı? (Romalılar 8:32)

Tanrı her bir acının yıkıcı gücünü yok etmektedir. Buna inanmak zorundasınız. Aksi takdirde, günümüz yaşamının baskıları ve ayartıları içinde gelişim gösteremezsiniz ya da hatta, belki de bir Hristiyan olarak hayatta kalamazsınız bile.

Çok fazla acı, çok fazla gerileme, çok fazla hayal kırıklığı, çok fazla tartışma ve çok fazla baskı var. Her şeye gücü yeten Tanrı’nın tüm bunları teker teker ele alıp her birinin yıkıcı gücünü yok ettiğine ve bunları O’ndaki sevincimi daha da arttırmak için kullandığına inanmıyor olsaydım, nereye giderdim bilmiyorum.

Pavlus’un 1. Korintliler 3:21-23’teki şu harika sözlerine bakın: “Her şey sizindir. Pavlus, Apollos, Kefas, dünya, yaşam ve ölüm, şimdiki ve gelecek zaman, her şey sizindir. Siz Mesih’insiniz, Mesih de Tanrı’nındır.” Dünya bizimdir. Yaşam bizimdir. Ölüm bizimdir. Bu da şu demek: Tanrı kendi seçilmişleri uğruna öyle üstün bir şekilde egemenlik sürmektedir ki, itaat ve hizmet yolunda karşımıza çıkan her şey Tanrı’nın güçlü eline tabi olacak ve bizim Tanrı’daki kutsallığımız ve sonsuz sevincimize hizmet edecektir.

Tanrı bizden yanaysa ve Tanrı Tanrı’ysa, o halde bize hiçbir şey karşı duramaz. Öz Oğlu’nu bile esirgemeyip O’nu hepimiz için ölüme teslim eden Tanrı, geri döndürülemez bir şekilde ve kendi özgür isteğiyle bize her şeyi -dünya, yaşam, ölüm ve bizzat Tanrı’nın kendisini- bağışlayacaktır.

Romalılar 8:32 bu yolda değerli bir dostumuzdur. Tanrı’nın gelecek lütuf vaadi tek kelimeyle ezicidir. Ama her şeyden önemlisi de bu vaadin temelidir. Ben bu temeli göksel mantık olarak adlandırdım. Tanrı kendi Oğlu’nu bile esirgemedi! İşte! Bu yüzden! Göksel mantık burada! Bu yüzden, Mesih’in bize sağlamak amacıyla uğruna öldüğü her şeyi, her iyi şeyi ve iyiliğimiz için etkin olan her kötü şeyi de, Tanrı bize her şekilde bağışlamayacak mı!

Bu, O’nun kendi Oğlu’na olan sevgisi kadar kesindir!

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın