Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı İle Özdeşleşmek

Tanrı İle Özdeşleşmek

149 kez okundu.

“Mesih’le birlikte çarmıha gerildim.” (Galatyalılar 2:20)

Hiçbirimizin kaçamayacağı ruhsal ihtiyacımız, günahlı doğamızın ölüm belgesini imzalamaktır. Duygusal izlenimlerimi ve aklımdaki inançları alıp bunları günahın doğasına –yani kendi haklarım bulunduğu iddialarıma– karşı erdemli bir kanıt haline dönüştürmeliyim. Pavlus, “Mesih’le birlikte çarmıha gerildim” diyor, “İsa’yı taklit etmeye karar verdim” veya “O’nu izlemek için gerçekten çaba göstereceğim” demiyor, ama “Ölümünde O’nunla özdeşleşmekteyim” diyor. Bu erdemli kararı verme aşamasına gelip kararımı uyguladığımda Mesih’in benim uğruma çarmıhta tamamladığı her şey benim içimde gerçekleşir. Benim Tanrı’ya karşı dizginlenemez bağlılığım, İsa Mesih’in kutsallığını bana bağışlaması için Kutsal Ruh’a fırsat verir.

“…Artık ben yaşamıyorum…” Bir birey olarak özgürlüğüm hâlâ vardır, fakat hayattaki öncelikli motivasyonum ve bana hükmeden doğa kökten değişmiştir. Aynı insan bedenine sahibim, ama Şeytan’a özgü o eski haklarım yok edilmiştir.

“…Şimdi bedende sürdürdüğüm yaşamı…” Yaşamayı arzu ettiğim veya yaşamak için dua ettiğim hayatı demiyor, ama şimdi ölümlü bedenimde sürdürdüğüm yaşamı – diğer insanların da görebildiği yaşamı, “…Tanrı Oğlu’na imanla sürdürüyorum.” Bu iman Pavlus’un İsa Mesih’e kendi imanı değildi, ama Tanrı Oğlu’nun ona verdiği imandı (bkz. Efesliler 2:8). Bu, iman içinde bir iman değildir, düşünülebilecek tüm sınırları aşan –yalnızca Tanrı Oğlu’ndan gelen– bir imandır.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın