Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Cinsel Günaha Kendinizi Kaptırma Sebebiniz

Cinsel Günaha Kendinizi Kaptırma Sebebiniz

137 kez okundu.

Neşe, sevinç sesini duyur bana; bayram etsin ezdiğin kemikler… Geri ver bana sağladığın kurtuluş sevincini; bana destek ol, istekli bir ruh ver. (Mezmurlar 51:8, 12)

Niçin Davut cinsel öz-denetim için haykırmıyor? Niçin diğer erkeklerin onu gözetip sorumlu tutmaları için dua etmiyor? Niçin gözlerini korumak ve cinsellikten uzak, pak düşüncelere sahip olmak için dua etmiyor? Aslında Bat-Şeva’yı tecavüzden sonra bir itiraf ve tövbe niteliğinde olan bu mezmurda, Davut’un bu tür şeyleri dilemesini beklersiniz.

Davut’un bu tür dileklerde bulunmamasının sebebi, cinsel günahın hastalığın kendisi değil, bir semptomu olduğunu bilmesidir.

İnsanlar cinsel günaha kapılıyorlar çünkü Mesih’te sevinç ve memnuniyete dolu bir şekilde sahip değiller. Ruhları kararlı, sağlam ve sabit temelli değil. Sallanıyorlar. Ayartılıyorlar ve kendilerini kaptırıyorlar çünkü duygularında ve düşüncelerinde Tanrı, olması gereken en yüce noktada değil.

Davut kendisiyle ilgili bunu biliyordu. Bu bizim için de geçerli. Davut dua etme şekliyle, cinsel günah içerisinde olan kişilerin gerçek ihtiyaçlarının ne olduğunu bize gösteriyor: Tanrı! Tanrı’da sevinç.

Burada bizim için derin bir bilgelik yatmaktadır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın