Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Yükünüz Ağırsa

Yükünüz Ağırsa

166 kez okundu.

“Yükünü RAB’be bırak…” (Mezmur 55:22)

Taşımamızın doğru olduğu yükler ile taşımamızın yanlış olduğu yükler arasındaki farkı kavramalıyız. Asla günah ve şüphe yüklerini taşımamalıyız, ama bazı yükler Tanrı tarafından verilmiştir ve Tanrı’nın bu yükleri kaldırmaya niyeti yoktur. Tanrı bu yükleri kendisine sunmamızı, yani bize verdiği yükleri O’na bırakmamızı ister. Eğer Tanrı’ya hizmet etmek ve O’nun işini yapmak için çalışıyorsak, ama O’nunla ilişki kurmuyorsak, hissettiğimiz sorumluluk duygusu taşınamayacak kadar çok olacak ve bu duygunun altında ezileceğiz. Fakat üzerimize koyduğu yükleri Tanrı’ya sunarsak, büyük sorumluluk hissini O alacak ve her şey O’nun varlığıyla değişecektir.

Pek çok hizmetkâr Tanrı’ya büyük bir cesaretle ve doğru bir motivasyonla hizmet etmek üzere yola çıkmıştır. Fakat İsa Mesih’le hiçbir samimi ilişkileri yoktur, onlar çok geçmeden bitkin düşeceklerdir. Taşıdıkları yükle nasıl başedeceklerini bilemiyorlar ve bu hayatlarına bitkinlik getiriyor. İnsanlar bunu görüp, “Harika bir başlangıcı olan bir şeye ne hazin bir son!” diyecekler.

“Yükünü RAB’be bırak…” Hepsini kendin taşımaya çalışıyorsun, ama yükün bir ucunu da Tanrı’nın almasına izin vermen gerekiyor. “…yönetim O’nun omuzlarında olacak…” (Yeşaya 9:6). Tanrı üzerinize ne yük koyuyorsa hepsini O’na teslim edin. Bir kenara atmayın, ama Tanrı’ya verin ve kendiniz de taşıyın. Bundan sonra yükünüzün bu birliktelikle hafiflediğini göreceksiniz. Ama hiçbir zaman bu yükten kurtulmaya çalışmayın.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın