Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ruhsal Yenilmezlik

Ruhsal Yenilmezlik

204 kez okundu.

“Boyunduruğumu yüklenin, benden öğrenin…” (Matta 11:29)

Rab sevdiğini terbiye eder…” (İbraniler 12:6). Şikayetlerimiz ne kadar da önemsiz! Rabbimiz bizi O’nunla paydaşlık kurabileceğimiz bir noktaya getiriyor, biz ise “Ya Rab, diğer insanlar gibi olayım” sözleriyle ağlayıp inliyoruz. İsa O’nun yanında yürüyüp boyunduruğun bir ucunu da biz yüklenelim istiyor, öyle ki boyunduruğu birlikte taşıyalım. İsa bu yüzden “Boyunduruğumu taşımak kolay, yüküm hafiftir” demişti (Matta 11:30). İsa’yla bu şekilde özdeşleştiniz mi? Eğer böyleyse Tanrı’nın elini hissettiğinizde O’na teşekkür edersiniz.

“…takati olmayanın kudretini artırır” (Yeşaya 40:29). Tanrı gelir, bizi duygusallığımızdan çıkarır ve böylece şikayetlerimiz bir hamt ilahisine dönüşür. Tanrı’nın kudretli olduğunu bilmenin tek yolu İsa’nın boyunduruğunu yüklenip O’ndan öğrenmektir.

“…RAB’bin verdiği sevinç sizi güçlü kılar” (Nehemya 8:10). Kutsallar sevinçlerini nereden alır? Bazı imanlıları tanımıyor olsaydık, hiçbir yükleri olmadığını düşünebilirdik. Fakat gözlerimizdeki peçeyi kaldırmalıyız. Onlarda Tanrı’nın esenliğini, ışığını ve sevincini görmek bir yük taşıdıklarının kanıtıdır. Tanrı içimize yerleştirdiği yükle, yüreğimizdeki üzüm tanelerini ezip bunlardan şarap yapar, ama pek çoğumuz yalnızca şarabı görürüz, yükü değil. Ne yeryüzünde ne de cehennemde hiçbir güç Tanrı’nın Ruhu’nun insan ruhunda yaşamasına engel olamaz; bu da ruhsal yenilmezliği oluşturur.

Eğer hayatınız sürekli şikayet üretiyorsa, o zaman bu yakınmaları hiç acımadan hayatınızdan kovun. Bir Hıristiyan’ın kendini Tanrı’nın kudreti altında alçaltması olumlu bir değerdir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bir yanıt yazın