Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Geri Dönmek Ya Da İsa İle Yürümeye Devam Etmek

Geri Dönmek Ya Da İsa İle Yürümeye Devam Etmek

134 kez okundu.

Ne kadar derinden etkileyici bir soru! Bazen Rabbimiz’in en yalın cümleleri bizi en derinden sarsan cümleler olur. İsa’nın kim olduğunu bilmemize rağmen yine de bize şu soruyu yöneltiyor: “Siz de mi ayrılmak istiyorsunuz?” Böylece O’na karşı sürekli maceraperest bir tavır takınmalıyız.

“Bunun üzerine öğrencilerinin birçoğu geri döndüler, artık O’nunla dolaşmaz oldular” (6:66). İsa’yla yürümeyi bırakıp geri döndüler; günaha dönmediler, ama İsa’dan uzaklaştılar. Günümüzde birçok insan hayatlarını Tanrı’ya sunuyor ve İsa Mesih için emek veriyor, ama pek de İsa’yla birlikte yürümüyor. Tanrı’nın bizden sürekli olarak istediği şeylerden biri, İsa Mesih’le bir olmamızdır. Kutsallaştırılma sürecine başladıktan sonra bu yakın birliği sürdürebilmemiz için yaşamlarımızı ruhsal olarak terbiye etmeliyiz. Tanrı sizin için olan isteğini açık bir şekilde dile getirdiğinde bu ilişkiyi belli yöntemlere dayanarak sürdürmeye çalışmanız tamamen yersizdir. İstenen şey İsa Mesih’e kesin bir bağlılıkla sürdürülen bir hayat yaşamanızdır. Tanrı’yla olan yaşamınızı O’nun yolundaki hayattan başka bir yolla yaşamaya çalışmayın. O’nun yolu demek O’na kesin bir adanma demektir. Önümüzde bizi bekleyen belirsizliklerle ilgilenmemek İsa’yla yürümenin sırrıdır.

Örneğin Petrus, İsa’da yalnızca bir şey gördü – dünya için ve kendisi için kurtuluşu sağlayabilecek bir kişi… Rabbimiz O’nunla birlikte çalışan emekçiler olmamızı istiyor.

Yuhanna 6:70’te ise İsa, Petrus’un kendisiyle yürümek için seçildiğini hatırlatıyor. Her birimiz bu soruya başka kimse için değil, yalnızca kendimiz için yanıt vermeliyiz: “Siz de mi ayrılmak istiyorsunuz?”

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın