Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ümitsizliğe Karşı Girişimde Bulunmak

Ümitsizliğe Karşı Girişimde Bulunmak

131 kez okundu.

“Kalkın, gidelim.” (Matta 26:46)

Öğrenciler Getsemani Bahçesi’nde uyanık kalmaları gerekirken uykuya dalmışlardı ve yaptıkları yanlışı anladıklarında içlerinde ümitsizlik oluştu. Bir şeyin değiştirilemez olduğunu düşünmek bizi ümitsizliğe düşürme eğilimindedir. Kendi kendimize, “İşte, hepsi birden yerle bir oldu; tekrar denemenin ne anlamı var ki” deriz. Eğer bu tür bir ümitsizliğin istisna olduğunu düşünüyorsak yanılıyoruz. Ümitsizlik insan hayatı için çok sıradan bir olgudur. Muhteşem fırsatlardan faydalanamadığımızı anladığımız her zamanda ümitsizliğe kapılabiliriz. Fakat İsa gelip şefkatle bize, “Onu unut. O fırsatı bir daha karşına çıkmamak üzere kaçırdın ve bunu değiştiremezsin. Ama kalk, bir sonraki hedefe gidelim” der. Diğer bir deyişle geçmişi unutun, bırakın İsa’nın tatlı kucağında kalsın, ama O’nunla yenilmez bir geleceğe ilerleyin.

Her birimizin hayatında bu tür deneyimler olacaktır. Hayatlarımızdaki gerçek olaylardan dolayı kederli zamanlarımız olacak ve bunlardan kendimizi kurtaramayacağız. Bu örnekte öğrenciler bir şeyi tamamen yanlış yaptılar – İsa’yla duada nöbet tutacaklarına uyudular. Fakat Rabbimiz ümitsizliğe karşı ruhsal girişimde bulunarak öğrencilerin yanına gitti ve onlara, “Kalkıp bir sonraki hedefe ilerleyin” dedi. Eğer Tanrı’dan bir esin almışsak bir sonraki hedef ne olabilir? O’na tam olarak güvenip O’nun kurtarışı temeline dayanarak dua etmek…

Geçmişteki hatalarınızın, atacağınız bir sonraki adımı yok etmesine izin vermeyin.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın