Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Gerçek Bilgi, Büyük Sevinç Getirir

Gerçek Bilgi, Büyük Sevinç Getirir

158 kez okundu.

Böylece herkes yiyip içmek, yiyeceklerini başkalarıyla paylaşmak ve büyük şenlik yapmak üzere evinin yolunu tuttu. Çünkü kendilerine okunanları anlamışlardı. (Nehemya 8:12)

Tanrı’nın değerini yansıtan ve Tanrı’yı yücelten bir sevgiyle dolup taşan yegâne sevinç, köklerini Tanrı’ya ilişkin gerçek bilgide bulur. Bilgimiz ne kadar küçük veya kusurluysa, sevincimiz de Tanrı’nın mükemmelliğinin o kadar zayıf bir yansıması olacaktır.

İsrail’in Nehemya 8:12’deki deneyimi, Tanrı’yı yücelten sevincin yürekte nasıl gerçekleştiğinin bir resmi niteliğindedir. Ezra halka Tanrı Sözü’nü okumuş ve Levililer de onu açıklamıştı. Sonrasındaysa insanlar “büyük şenlik yapmak üzere” evlerinin yolunu tuttular.

Büyük şenliklerinin sebebi sözleri, yani Tanrı’nın gerçek sözlerini anlamış olmalarıydı.

Çoğumuz Tanrı’nın Sözü bize açıklandığında yüreğimizin sevinçle yandığı bu deneyimi tatmışızdır (Luka 24:32). İsa iki kez, öğrencilerine onların sevinci için öğrettiğini söylemiştir.

  • Yuhanna 15:11 – “Bunları size, sevincim sizde olsun ve sevinciniz tamamlansın diye söyledim.”
  • Yuhanna 17:13 – “Sevincimin onlarda tamamlanması için bunları ben dünyadayken söylüyorum.”

Ayrıca Söz’de esas olarak gördüğümüz şey bizzat Rab’bin, yani bizzat Tanrı’nın kendisini bilinmek ve zevk alınmak üzere sunmakta olduğudur. “RAB Şilo’da görünmeyi sürdürdü. Orada sözü aracılığıyla kendisiniSamuel’e tanıttı” (1. Samuel 3:21).

Mesele şu ki, eğer sevincimiz Tanrı’nın yüceliğini yansıtacaksa, bu sevincin Tanrı’nın yüceliğine ilişkin gerçek bilgiden doğması gerekir. Eğer Tanrı’dan layıkıyla zevk alacaksak, O’nu tümüyle bilmemiz, tanımamız gerekir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın