Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » En Büyük İki İhtiyacımız

En Büyük İki İhtiyacımız

122 kez okundu.

Babamız Tanrı’ya ve Rab İsa Mesih’e ait Selanik kilisesine. (2. Selanikliler 1:1)

Kilise olarak bizler bir Baba’ya ve bir Rab’be aidiz. Bu ne demek?

“Baba” kelimesi, temelde ilgi, alaka, besleme, koruma, sağlayış ve terbiyeyi ima etmektedir. Dolayısıyla, Baba’da olmakla kastedilen şey de temelde, göksel Babamız olan Tanrı’nın ilgisi ve koruması altında olmaktır.

Bir diğer ifadeyse Rab’dir: Rab İsa Mesih’teyiz. “Rab” kelimesi, temelde yetki, önderlik ve sahipliği ima etmektedir. Dolayısıyla, Rab’de olmakla kastedilen şey de temelde, yüce Rabbimiz olan İsa’nın yetkisi ve sahipliği altında olmaktır.

Pavlus da Selanik kilisesini, onlara bir aile (Baba’nın ilgi ve alakası altında) oldukları ve hizmetkârlar (Rab’bin himayesi atında) oldukları gerçeğini hatırlatarak selamlamaktadır. Tanrı’nın burada iki şekilde, Baba ve Rab olarak ve kilisenin de aile ve hizmetkârlar olarak betimlenişi, bizim en büyük iki ihtiyacımıza karşılık gelmektedir.

Her birimizin bir yandan imdada ve yardıma ve bir diğer yandan da amaç ve anlama ihtiyacı vardır.

  1. Bize acıyıp merhamet gösterecek ve bizi günahtan ve perişanlıktan kurtaracak göksel bir Baba’ya ihtiyacımız vardır. Son derece zayıf ve kırılgan olduğumuzdan dolayı, attığımız her adımda O’nun yardımına ihtiyacımız vardır.
  2. Ayrıca bize yaşamda önderlik edecek, bize bilgeliği öğretecek, yerine getireceğimiz büyük ve anlamlı bir tanrısal amaçla, yaşamak için bir sebeple bizi donatacak göksel bir Rab’be ihtiyacımız vardır. Her ne kadar kıymetli ve ihtiyacımız olan bir şey olsa da, yalnızca bir Baba’nın ilgi ve alakası altında güvende olmayı değil, aynı zamanda da uğruna yaşayacağımız yüce bir dava da isteriz.

Merhametli bir Baba’nın Koruyucumuz olmasını ve her şeye kadir bir Rab’bin Kahramanımız, Komutanımız ve Önderimiz olmasını isteriz. Bu sebeple, Pavlus 1. ayette bizim “Babamız Tanrı’ya ve Rab İsa Mesih’e ait” olan kilise olduğumuzu söylediğinde, esenlik ve yardım buluruz çünkü Tanrı, Babamız’dır! Aynı zamanda da cesaret ve anlam buluruz çünkü İsa, Rab’dir!

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın