Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Gerçek ve Sahte İman

Gerçek ve Sahte İman

149 kez okundu.

Mesih de birçoklarının günahlarını yüklenmek için bir kez kurban edildi. İkinci kez, günah yüklenmek için değil, kurtuluş getirmek için kendisini bekleyenlere görünecektir. (İbraniler 9:28)

Bu noktada hepimizin karşısında duran soru şudur: Mesih’in günahlarını yüklendiği “birçoklarının” içerisine bizler dahil miyiz? Ayrıca ikinci kez gelişinde kurtulacak mıyız?

İbraniler 9:28’in bu soruya verdiği cevap şudur: “Evet”, eğer “kendisini bekleyenlere” dahilsek. Eğer Mesih’e güveniyorsak ve bu güven bize O’nun gelişini dört gözle bekletiyorsa, günahlarımızın kaldırıldığını ve yargı zamanında güvende olacağımızı da bilebiliriz.

Mesih’e inandığını iddia eden ancak esasında sadece bir yangın sigortasından ibaret olan sahte bir iman da vardır. Sahte iman sadece cehennemden kaçmak için “inanır.” Mesih’e gerçekte hiçbir arzu duymaz. Hatta, bu dünyanın zevklerinden olabildiğince faydalanabilsin diye, Mesih’in gelmemesini diler. Bu, böyle bir yüreğin Mesih’le değil, dünyayla olduğunu gösterir.

Dolayısıyla, mesele şudur: Mesih’in gelişini dört gözle bekliyor muyuz? Yoksa dünyayla aşk yaşarken, O’nun bizden uzak olmasını mı istiyoruz? İmanın sahiciliğini ölçen soru budur.

Gelin, “Rabbimiz İsa Mesih’in görünmesini beklerken” Korintliler gibi (1. Korintliler 1:7) ve vatanları göklerde olan Filipililer gibi olalım. “Oradan Kurtarıcı’yı, Rab İsa Mesih’i bekliyoruz” (Filipililer 3:20).

Mesele budur. O’nun ortaya çıkışını seviyor muyuz? Yoksa dünyayı seviyor ve O’nun ortaya çıkışının bizim planlarımızı bozmamasını mı istiyoruz? Sonsuzluk bu soruya bağlı.

Yazar: JOHN PIPER

Bir yanıt yazın