Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Tanrı’ya Hizmetin Getirisi

Tanrı’ya Hizmetin Getirisi

108 kez okundu.

“Ama onları Şişak’a köle edeceğim. Öyle ki, bana hizmet etmekle öbür ulusların krallarına hizmet etmek arasındaki farkı anlayabilsinler.” (2. Tarihler 12:8)

Tanrı’ya hizmet etmek, başka birine hizmet etmekten çok farklıdır.

Tanrı bizim bu gerçeği anlamamızı ve bundan zevk almamızı aşırı bir şekilde istemektedir. Örneğin, bize şöyle buyurur: “O’na neşeyle kulluk edin!” (Mezmurlar 100:2). Bu neşenin bir sebebi vardır. Elçilerin İşleri 17:25, bize bu sebebi vermektedir. “Herkese yaşam, soluk ve her şeyi veren kendisi olduğuna göre, bir şeye gereksinmesi varmış gibi [Tanrı’ya] insan eliyle hizmet edilmez.”

O’na neşeyle hizmet ederiz çünkü O’nun ihtiyaçlarını karşılama yükümüz yoktur. O’nun ihtiyacı yoktur. Bu yüzden, O’na hizmet etmek demek, O’nun ihtiyaçlarını karşılamak anlamına gelemez. Bunun yerine, O’nun bizim ihtiyaçlarımızı karşıladığı bir hizmetin içerisinde neşe buluruz. Tanrı’ya hizmet etmek, her zaman yapmamız gereken şeyi yapmak üzere O’ndan lütuf almak anlamına gelir.

2. Tarihler 12. bölümde, Tanrı’nın bu gerçeği anlamamız ve bununla gurur duymamız yönündeki o yoğun isteğini gösterecek bir hikâye yer almaktadır. Süleyman’ın oğlu olan ve on oymağın başkaldırısından sonra Kuzey Krallığı’na hükmetmiş olan Rehavam, Rab’be karşı gelmiş ve diğer ilahlara ve krallıklara hizmet etmeye başlamıştır.

Yargı olarak Tanrı, Mısır kralı Şişak’ı 1,200 savaş arabası ve 60,000 atlısıyla Rehavam’ın üzerine göndermiştir (2. Tarihler 12:2-3).

Rab, Adildir

Tanrı merhamet gösterip Peygamber Şemaya’yıRehavam’a yollayarak şu mesajı ulaştırır: “RAB, ‘Siz beni bıraktınız. Ben de sizi bırakıp Şişak’ın eline teslim ettim’ diyor” (2. Tarihler 12:5). Bu mesajdaki mutlu netice şu ki, Rehavam ve yanındaki önderler tövbeyle kendilerini alçaltmış ve şöyle demişlerdir: “RAB adildir” (2. Tarihler 12:6).

Rab onların kendilerini alçalttıklarını görünce, şöyle der: “Madem alçakgönüllü bir tutum takındılar, onları yok etmeyeceğim; biraz da olsa onları huzura kavuşturacağım. Öfkemi Şişak aracılığıyla Yeruşalim üzerine boşaltmayacağım” (2. Tarihler 12:7). Ama onlara disiplin olması için de şöyle der: “Ama onları Şişak’a köle edeceğim. Öyle ki, bana hizmet etmekle öbür ulusların krallarına hizmet etmek arasındaki farkı anlayabilsinler” (2. Tarihler 12:8).

Buradaki ana fikir açıktır: Düşmana hizmet etmekle Tanrı’ya hizmet arasında büyük bir fark vardır. Nasıl mı? Tanrı’ya hizmet etmek almak, bereket bulmak, neşe ve fayda demektir. Şişak’a hizmet etmekse yorucu, tüketici ve keder dolu bir şeydir. Tanrı verir. Şişak alır.

Bu nedenle şunu ısrarla söylemek isterim ki, pazar sabahı ibadetleri ve günlük ibadetimiz olan itaat, temelde Tanrı’ya külfetle vermek değil, ondan neşeyle almaktır. Tanrı’nın talep ettiği gerçek hizmet budur. Yaptığınız her işte, Sağlayan olarak bana güvenin.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın