Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Mesih İsa’da Olmanın Altı Anlamı

Mesih İsa’da Olmanın Altı Anlamı

209 kez okundu.

Tanrı bizi yaptıklarımıza göre değil, kendi amacına ve lütfuna göre kurtarıp kutsal bir yaşama çağırdı. Bu lütuf bize zamanın başlangıcından önce Mesih İsa’da bağışlanmış[tır]. (2. Timoteos 1:9)

“Mesih İsa’da” olmak, muazzam bir gerçekliktir. Mesih’le bir olmak, O’na bağlanmak, nefes kesen bir şeydir.

Eğer “Mesih’te” iseniz, bunun sizin için taşıdığı anlama kulak verin:

  1. Mesih İsa’da, dünya yaratılmadan önce lütfa kavuştunuz. 2. Timoteos 1:9 – “Bu lütuf bize zamanın başlangıcından önce Mesih İsa’da bağışlanmış[tır].”
  2. Mesih İsa’da, yaratılıştan önce Tanrı tarafından seçildiniz. Efesliler 1:4 – “[Tanrı] … dünyanın kuruluşundan önce bizi Mesih’te seçti.”
  3. Mesih İsa’da, Tanrı tarafından son bulması imkânsız bir sevgiyle sevilmektesiniz. Romalılar 8:38-39 – “Eminim ki, ne ölüm, ne yaşam, ne melekler, ne yönetimler, ne şimdiki ne gelecek zaman, ne güçler, ne yükseklik, ne derinlik, ne de yaratılmış başka bir şey bizi Rabbimiz Mesih İsa’da olan Tanrı sevgisinden ayırmaya yetecektir.”
  4. Mesih İsa’da, kurtuldunuz ve tüm günahlarınız bağışlandı. Efesliler 1:7 – “Mesih’in kanı aracılığıyla Mesih’te kurtuluşa, suçlarımızın bağışlanmasına kavuştuk.”
  5. Mesih İsa’da, Tanrı’nın önünde aklandınız ve Mesih’teki Tanrı doğruluğu size aktarıldı. 2. Korintliler 5:21 – “Tanrı, günahı bilmeyen Mesih’i bizim için günah sunusu yaptı. Öyle ki, Mesih sayesinde Tanrı’nın doğruluğu olalım.”
  6. Mesih İsa’da, yeni bir yaratık ve Tanrı’nın bir oğlu oldunuz. 2. Korintliler 5:17 – “Bir kimse Mesih’teyse, yeni yaratıktır; eski şeyler geçmiş, her şey yeni olmuştur.” Galatyalılar 3:26 (Kitab-ı Mukaddes Çevirisi) – “Çünkü hepiniz iman vasıtası ile Mesih İsa’da [Tanrı]’nın oğullarısınız.”

Duam o ki, “Mesih İsa’da” olmanın son bulmaz ayrıcalığını keşfetmekten ve bu gerçekte sevinip coşmaktan asla yorulmayın.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın