Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Sonsuz Kudret ve Şefkat Dolu İki Gerçek

Sonsuz Kudret ve Şefkat Dolu İki Gerçek

141 kez okundu.

“Sonu ta başlangıçtan, henüz olmamış olayları çok önceden bildiren, ‘Tasarım gerçekleşecek, istediğim her şeyi yapacağım’ diyen benim.” (Yeşaya 46:10)

“Mutlak hakimiyet” ifadesi (tıpkı “Üçlübirlik” gibi) Kutsal Kitap’ta karşımıza çıkan bir ifade değildir. Bu ifadeyi, şu gerçeğe atıfta bulunmak amacıyla kullanmaktayız: Dünyadaki uluslararası entrikalardan ormandaki küçücük bir kuşun yere düşmesine kadar olan her şey Tanrı’nın mutlak kontrolü altındadır.

Kutsal Kitap bu gerçeği şu şekilde ortaya koymakta: “Sonu ta başlangıçtan, henüz olmamış olayları çok önceden bildiren, ‘Tasarım gerçekleşecek, istediğim her şeyi yapacağım’ diyen benim” (Yeşaya 46:10). “O gökteki güçlere de dünyada yaşayanlara da dilediğini yapar. O’nun elini durduracak, O’na, “Ne yapıyorsun?” diyecek kimse yoktur” (Daniel 4:25). “O tek başınadır, kim O’nu caydırabilir? Canı ne isterse onu yapar. Benimle ilgili kararını yerine getirir” (Eyüp 23:13-14). “Bizim Tanrımız göklerdedir; ne isterse yapar” (Mezmurlar 115:3).

Bu öğretinin imanlılar için muazzam değer taşımasının sebebi de şu ki, bizler Tanrı’nın en büyük arzusunun O’na güvenenlere merhamet ve iyilik göstermek olduğunu biliyoruz (Efesliler 2:7; Mezmurlar 37:3-7; Süleyman’ın Özdeyişleri 29:25). Tanrı’nın mutlak hakimiyeti, O’nun bu tasarısının asla boşa çıkmayacağını göstermektedir. Bu tasarı asla başarısızlıkla sonuçlanamaz.

Kötü olan hiçbir şey, kesinlikle hiçbir şey, “[O’nu] sevenler” ve “amacı uyarınca çağrılmış olanlar”ın başına gelemez. Başımıza ne geliyorsa, hepsi önünde sonunda tümüyle bizim iyiliğimiz içindir (Romalılar 8:28; Mezmurlar 84:11).

Şöyle demeyi bu yüzden seviyorum: Tanrı’nın merhameti ve O’nun mutlak hakimiyeti, yaşamımın ikiz direkleridir. Bu iki gerçek benim gelecekteki umudum, hizmetteki enerjim, teolojimdeki merkezim, evliliğimdeki bağım, tüm hastalıklarımda en iyi ilacım ve tüm hayal kırıklıklarımda en iyi çaredir.

Ölüm günüm geldiğinde de (er ya da geç), bu iki gerçek yatağımın yanı başında duracak ve sonsuz kudrete ve şefkate sahip ellerle beni Tanrı’ya doğru götürecekler.

Yazar: JOHN PIPER

Bir yanıt yazın