Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Doğuş Dayanışması

Doğuş Dayanışması

146 kez okundu.

Tanrı’nın Oğlu, İblis’in yaptıklarına son vermek için ortaya çıktı. (1. Yuhanna 3:8)

Şeytan’ın montaj hattı, her gün milyonlarca günah ortaya çıkarmaktadır. Bunları devasa taşımacılık uçaklarına paketlemekte, cennete uçurmakta, Tanrı’nın önüne atmakta ve sürekli olarak kahkahalar atmaktadır.

Bazı insanlar bu montaj hattında tam zamanlı olarak çalışmaktadır. Bazılarıysa işlerini bırakmış, ara sıra bu işe devam etmektedirler.

Montaj hattındaki işin her bir dakikası, Tanrı’yı Şeytan’ın maskarası haline getirmektedir.  Günah, Şeytan’ın işidir. Çünkü o, Tanrı’nın ışığından, güzelliğinden, paklığından ve görkeminden nefret etmektedir. Hiçbir şey onu, yaratılanların Yaratan’a güvenmemesi ve O’na itaatsizlik etmesi kadar mutlu etmez.

Bu nedenle, İsa’nın doğuşu insanlar için ve de Tanrı için iyi haberdir.

“‘Mesih İsa günahkârları kurtarmak için dünyaya geldi’ sözü, güvenilir ve her bakımdan kabule layık bir sözdür” (1. Timoteos 1:15). Bu bizim için iyi haberdir.

“Tanrı’nın Oğlu, İblis’in yaptıklarına son vermek için ortaya çıktı” (1. Yuhanna 3:8). Bu, Tanrı için de iyi haberdir.

Doğuş, Tanrı için iyi haberdir çünkü İsa, Şeytan’ın tesisinde bir grev düzenlemek üzere gelmiştir. Tesise koşar adım ilerlemiş, imanlılar Dayanışması için çağrıda bulunmuş ve muazzam ölçekte bir iş bırakma silsilesi başlatmıştır.

Doğuş, günahın üretim tesisinde bir grev çağrısıdır. Yönetimle hiçbir istişare yoktur. Pazarlık yoktur. Ürüne karşı tek bir akıldan, sarsılmaz bir karşı koyma grevidir. Artık bu üretimin bir parçası olmayacağızdır.

Doğuş Dayanışması, o taşımacılık uçaklarını yere indirmeyi hedefler. Güç veya şiddete başvurmaz, ancak Gerçek’e durmak bilmez bir adanmışlıkla, Şeytan’ın fabrikasının yaşamı mahveden şartlarını açığa çıkarır.

Doğuş Dayanışması, bu fabrika tümüyle kepenk indirmediği sürece asla pes etmez.

Günah yok edildiği zaman, Tanrı’nın adı da tümüyle temize çıkarılacaktır. Artık hiç kimse gülüyor olmayacaktır.

Eğer bu Doğuş Bayramı’nda Tanrı’ya bir armağan sunmak istiyorsanız, bu montaj hattından çıkın ve bir daha asla geri dönmeyin. Sevginin grev hattında yerinizi alın. Tanrı’nın ihtişamlı adı temizlenene ve O, doğruların övgüleri arasında görkemle durana dek, Doğuş Dayanışması’na katılıp yerinizi alın.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın