Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İsa’nın Doğuşunda Yaşam ve Ölüm

İsa’nın Doğuşunda Yaşam ve Ölüm

123 kez okundu.

“Hırsız ancak çalıp öldürmek ve yok etmek için gelir. Bense insanlar yaşama, bol yaşama sahip olsunlar diye geldim.” (Yuhanna 10:10)

Bu ruhsal okumayı yazmaya başlamak üzereyken, MarionNewstrum’ın öldüğüne dair haber aldım. Marion ve kocası Elmer, o kadar uzun zamandır bizim kilisemizin birer üyesiydiler ki, üyelerimizin çoğu o zamanlarda daha doğmamıştı bile. Kendisi 87 yaşındaydı ve kocasıyla 64 yıldır evlilerdi.

Elmer’la konuştuğumda ve ona Rab’de güçlü kalıp pes etmemesini söylediğimde, şöyle dedi: “O (Rab) her zaman gerçek bir dost oldu.” Duam tüm Hristiyanların yaşamın son günlerinde şunu diyebilmesi: “Mesih her zaman gerçek bir dost oldu.”

Her Advent’te, kendi annemin ölümünü yad ediyorum. İsrail’de bir otobüs kazasında, 56 yaşında yaşama gözlerini yumdu. 16 Aralık 1974 tarihindeydi. O zamanki olaylar bugün bile hâlâ çok canlı. Kendimi tutmasam, kolaylıkla göz yaşlarına boğulabilirim. Örneğin, oğullarımın onu hiç tanımamış olduklarını düşününce, göz yaşlarımı tutmak daha da zor oluyor. Onu Doğuş Bayramı’ndan bir sonraki gün toprağa verdik. Ne kıymetli bir Doğuş Bayramı’ydı ama!

Birçoğunuz bu Doğuş Bayramı’nda kayıplarınızı öncekinden daha da ciddi bir şekilde hissedeceksiniz. Kaybınızı bloke etmeyin. Bırakın gelsin. Hissedin. Eğer duygularımızı hem yaşamda hem de ölümde yoğunlaştırmayacaksa, sevgi ne içindir ki? Ama sakın, gücenik olmayın. Güceniklik taşımak, dramatik bir şekilde kişinin kendisi için yıkıcıdır.

İsa, biz sonsuz yaşama kavuşalım diye geldi. “Hırsız ancak çalıp öldürmek ve yok etmek için gelir. Bense insanlar yaşama, bol yaşama sahip olsunlar diye geldim” (Yuhanna 10:10). Elmer ve Marion son günlerini nerede geçireceklerini konuşmuşlardı. Elmer, “Marion ve ben nihai yuvamızın Rab’bin yanı olduğu komsunda hemfikirdik.”

Yuvayı düşününce, içiniz kıpır kıpır oluyor mu? Tatilde ailem bize geliyor. İyi hissettiriyor bu. Sanırım bunun iyi hissettirmesinin temel sebebi, onların ve benim varlığımızın derinliklerinde bir nihai Yuvaya Dönüş için belirlenmiş olmamız. Diğer tüm yuvaya dönüşler yalnızca tadımlık ve tadımlıklar da güzel.

Elbette, tadımlıklar nihai olanın yerini almadıkları sürece. Bu yaşamdaki tatlı şeyler, o nihai, yüce, tümüyle tatmin eden Tatlılık yerine geçmesin. Her kayıp ve her neşe, yüreklerinizi bir cennet özlemiyle doldursun.

Doğuş Bayramı. Şu değil de nedir: İnsanlar yaşama sahip olsunlar diye geldim? MarionNewstrum, Ruth Piper, siz ve ben, şimdi ve sonsuza dek Yaşam’a sahip olalım diye.

Sonsuzluk pınarından içerek, bu Doğuş Bayramı’nda Şimdi’yi daha da zenginleştirin ve derinleştirin. Nitekim o pınar, yakındır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın