Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Uyanık Olmak Mı, İkiyüzlülük Mü?

Uyanık Olmak Mı, İkiyüzlülük Mü?

135 kez okundu.

“Kardeşinin ölümcül olmayan bir günah işlediğini gören, onun için dua etsin. Duasıyla kardeşine yaşam verecektir. Bu, ölümcül olmayan günah işleyenler için geçerlidir…” (1.Yuhanna 5:16)

Tanrı’nın Ruhu’nun bizde işleyiş şekline önem vermezsek ve hiçbir şeye dikkat etmezsek, ruhsal olarak ikiyüzlü oluruz. Diğer insanların düştüğü noktaları görüyor ve sezgilerimizi onlar için bir yakarışa dönüştüreceğimiz halde, eleştiriye ve yergiye çeviriyoruz. Tanrı, diğer insanlarla ilgili bu gerçeği zekâmızın keskinliğiyle değil, doğrudan kendi Ruhu’nun içimize işleyişi ile açıklar. Dikkatli olmazsak Tanrı’nın söylediği, “Duasıyla kardeşine yaşam verecektir. Bu, ölümcül olmayan günah işleyenler için geçerlidir” sözlerini unutup insanları eleştiren biri olarak Tanrı’nın bize verdiği sezginin kaynağını hiç bilemeyeceğiz. Tanrı’ya tapınma zahmetine katlanmaksızın, tüm zamanınızı diğer insanların Tanrı’yla ilişkisini düzeltmek için harcayan bir ikiyüzlü olmamak için dikkat edin.

Tanrı’nın kutsallarına yüklediği en esrarengiz ve aldatıcı yüklerden biri, diğer insanlarla ilgili sezgidir. Bize sezgi verir, öyle ki bu canlar için sorumluluğu O’nun huzurunda kabul edip Mesih’in onlarla ilgili düşünüşüne sahip olabilelim (Filipililer 2:5). Bize vermeyi vaat ettiği şeyler için, yani “ölümcül olmayan günahları işleyenlere yaşam gelmesi” için yakarışta bulunmalıyız. Aklımızla Tanrı’yla bağlantıya geçme yetimiz yoktur, ama Tanrı’nın yakardığımız insanlarla ilgili düşünüşünü bize açıklayabileceği o noktaya vardığımızda aydınlanırız. İsa Mesih çektiği çileleri bizde görebiliyor mu? Dua ettiğimiz insanlarla ilgili O’nun fikrine sahip olmak üzere O’nunla özdeşleşmediğimiz sürece çektiği çileleri bizde göremez. Tam bir yürekle yakarmayı öğrenelim, öyle ki İsa Mesih, yakarışçıları olan bizlerden tam olarak memnun kalsın.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın