Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Yargılayacak Olan Efendimizdir

Yargılayacak Olan Efendimizdir

159 kez okundu.

“Hepimiz Mesih’in yargı kürsüsü önüne çıkmak zorundayız.” (2.Korintliler 5:10)

Pavlus diyor ki, hepimiz sözü duyuranlar ve diğer insanlar gibi “Mesih’in yargı kürsüsü önüne” çıkacağız. Sürekli Mesih’in yargı kürsüsünü hatırlayarak yaşayın ve size vermiş olduğu kutsallığı bilerek yürüyün. Ne kadar kutsal olursanız olun başka bir kişiye karşı takındığınız yanlış bir tutumu görmezden gelmeniz İblis’in ruhunu izlemenize sebep olur. Tek bir kişiye göstereceğiniz dünyevi yargı benliğinizin işine gelir. Hemen bunu ışığa getirip itiraf edin, “Ya Rab, bu konuda suç işledim” deyin. Eğer ışığa getirmezseniz yüreğiniz giderek daha da sertleşecektir. Günahın bir cezası da onu istememizdir. Günahı cezalandıran sadece Tanrı değildir, ama günah da kendi yerini günahkârda sağlamlaştırarak haracını alır. Yaptıklarınızın günah olduğunu fark edemeyeceğiniz o yere gelene kadar hiçbir mücadeleniz ve duanız, belli şeyleri ve her gün daha çok alıştığınız günahın cezasını bırakmanızı sağlamayacaktır. Kutsal Ruh ile dolu olmaktan gelen güç dışında hiçbir güç günahın olası sonuçlarını engelleyemez ve değiştiremez.

“Ama O ışıkta olduğu gibi biz de ışıkta yürürsek…” (1.Yuhanna 1:7). Birçoğumuz için ışıkta yürümek, başka bir kişi için belirlediğimiz standartlara göre yürümektir. Bugün içimizde barındırdığımız ölümcül Ferisilik ikiyüzlülük değildir, bilinçsiz olarak bir yalanı yaşamaktır.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın