Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Sevinciniz İçin Gözlerinizi İsa’ya Çevirin

Sevinciniz İçin Gözlerinizi İsa’ya Çevirin

89 kez okundu.

“Yaptıklarının tümünü gösteriş için yaparlar. Şölenlerde başköşeye, havralarda en seçkin yerlere kurulmaya bayılırlar. Meydanlarda selamlanmaktan ve insanların kendilerini ‘Rabbî’ diye çağırmalarından zevk duyarlar.” (Matta 23:5-7)

Kendini beğenmişlik kişideki bir kaşıntıysa, bu kaşıntıyı yine kişinin kendi kendisini onaylaması geçirecektir. Eğer zevk aldığımız şey kendi kendimize yetme duygusuysa, bu yetkinliği başkaları görmediği ve alkışlamadığı sürece de tatmin bulmayacağız demektir.

İsa, din bilginlerini ve Ferisiler’i bu nedenle Matta 23:5’te şöyle tanımlar: “Yaptıklarının tümünü gösteriş için yaparlar.”

Bu komik bir durum. Kendi kendine yetme duygusuyla birlikte kibirli kişinin başkalarının düşüncelerini hiç umursamaması gerekir diye düşünürsünüz, öyle değil mi? Sonuçta “yetmek” bu anlama gelir. Ama bariz bir şekilde, bu bahsi geçen kendi kendine yetme duygusunda bir boşluk, bir eksiklik vardır.

İnsan benliği asla kendi kendisini tatmin etmek veya kendi kendisine bel bağlamak üzere tasarlanmamıştır. Asla kendi kendine yetemez. Biz Tanrı değiliz. Tanrı’nın benzeyişindeyiz. Bizi Tanrı’ya “benzer” yapan şeyse, kendi kendimize yetebilmek değildir. Biz birer gölge ve yankıyız. Bu yüzden de kendi kaynaklarına dayalı bir şekilde tatmin bulmaya çalışan insan ruhunda, her zaman için bir boşluk olacaktır. 

Başkalarının övgüsüne bu denli boş bir istek duymak, gurur hatasına ve Tanrı’nın süregelen lütfuna olan iman eksikliğine işaret etmektedir. İsa insanın kendini yüceltme isteğinin, bu şiddetli arzunun dehşet verici sonuçlarını görmüştü. Yuhanna 5:44’te buna değinmiştir: “Birbirinizden övgüler kabul ediyor, ama tek olan Tanrı’nın övgüsünü kazanmaya çalışmıyorsunuz. Bu durumda nasıl iman edebilirsiniz?” Cevap şu ki, edemezsiniz. Başka insanlardan görkem bulmayı istemek imanı imkânsız hale getirir. Neden mi?

Çünkü iman, gözlerini benlikten uzaklaştırır ve Tanrı’ya çevirir. İman, İsa’da Tanrı’dan tümüyle tatmin olmaktır. Eğer kaşıntınızı başkalarının övgüleriyle geçirmeye çalışıyorsanız, İsa’ya sırtınızı dönersiniz. O böyle değildir. O, Babası’nın görkemi için yaşamakta ve bizi de aynısını yapmaya çağırmaktadır.

Ancak tatmin kaynağınız benlik olmaktan çıkarsa (tövbe) ve İsa’ya, O’nda Tanrı’dan tümüyle zevk almak için gelirseniz (iman), boşluk kaşıntısının yerini doluluk alır ve İsa bu doluluğu “sonsuz yaşam için fışkıran bir pınar” olarak adlandırmaktadır (Yuhanna 4:14).

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın