Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Başkalarına Hizmet Ederek Hizmet Bulmak

Başkalarına Hizmet Ederek Hizmet Bulmak

126 kez okundu.

“İsa, “Ekmeğiniz yok diye niçin tartışıyorsunuz?” dedi. “Hâlâ akıl erdiremiyor, anlamıyor musunuz? Zihniniz köreldi mi?” (Markos 8:17)

İsa hem beş bin kişiyi hem de dört bin kişiyi birkaç ekmek ve balıkla doyurduktan sonra, elçiler kendileri için yeterli ekmek olmadan tekneye bindiler.

Öğrenciler aralarında bu durumu tartışmaya başladıklarında, İsa şöyle demiştir: “Ekmeğiniz yok diye niçin tartışıyorsunuz? Hâlâ akıl erdiremiyor, anlamıyor musunuz? Zihniniz köreldi mi?” (Markos 8:17). Anlamadıkları şey neydi?

Geriye kalan yiyeceklerin ne anlama geldiğini, yani onlar başkalarıyla ilgilendikleri zaman İsa’nın da onlarla ilgileneceğini anlamadılar. İsa şöyle der: “Gözleriniz olduğu halde görmüyor musunuz? Kulaklarınız olduğu halde işitmiyor musunuz? Hatırlamıyor musunuz, beş ekmeği beş bin kişiye bölüştürdüğümde kaç sepet dolusu yemek fazlası topladınız?” “On iki” dediler. “Yedi ekmeği dört bin kişiye bölüştürdüğümde kaç küfe dolusu yemek fazlası topladınız?” “Yedi” dediler. İsa onlara, “Hâlâ anlamıyor musunuz?” dedi (Markos 8:19-21).

Neyi anlamıyoruz? Artan şeyleri. Artan yiyecekler hizmet edenler içindi. Hatta, ilk seferinde toplamda on iki hizmet eden kişi ve artan on iki sepet dolusu yiyecek vardı (Markos 6:42). Yani hizmet eden her bir kişi için bir sepet dolusu yiyecek vardı. İkinci seferdeyse toplam yedi sepet dolusu yiyecek artmıştı. Yedi, yani tamamıyla bolluğun ve eksiksizliğin sayısı kadar sepet dolusu yiyecek kalmıştı.

Neyi anlamadılar? Anlamadıkları şey İsa’nın onlarla ilgileneceği, onların icabına bakacağıydı. İsa’nın verdiğinden daha fazlasını veremezsiniz. Yaşamınızı başkaları uğruna sürdürdüğünüzde, ihtiyaçlarınız karşılanacaktır. “Tanrım da her ihtiyacınızı kendi zenginliğiyle Mesih İsa’da görkemli bir biçimde karşılayacaktır” (Filipililer 4:19).

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın