Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Bahşeden Her Kimse, Yücelik O’nundur

Bahşeden Her Kimse, Yücelik O’nundur

170 kez okundu.

İşte bu nedenle Tanrımız sizi çağrısına layık görsün, iyiliğe yönelik her dileğinizi, imana dayanan her uğraşınızı kendi gücüyle sonuçlandırsın diye sizin için her zaman dua ediyoruz. Öyle ki, Tanrımız’ın ve Rab İsa Mesih’in lütfuyla Rabbimiz İsa’nın adı sizde yüceltilsin, siz de O’nda yüceltilesiniz. (2. Selanikliler 1:11-12)

Tanrı’nın kendi yüceliğini, kendi lütfunu göstererek arttırmayı tasarlıyor olması harika bir haberdir. Elbette, Tanrı gazabının gücüyle yücelmektedir (Romalılar 9:22) ama Yeni Antlaşma (ve Eski Antlaşma, örneğin Yeşaya 30:18), Tanrı’nın yüceliği alması için O’nun lütfunu yaşamamız gerektiğini tekrar tekrar söylemektedir.

Bunun 2. Selanikliler 1:11-12’deki dua içerisinde nasıl yer bulduğunu derin bir şekilde düşünün. Pavlus, Tanrı’nın bizim iyiliğe yönelik her dileğimizi sonuçlandırması için dua etmektedir. Nasıl mı? Bunların O’nun “kendi gücüyle” gerçekleşmesi için dua etmektedir. Yani, her uğraşın [imana dayanan] bir uğraş olması için dua etmektedir.

İsa, Yücelsin Diye

Bunun anlamı, bahşeden kişinin yüceliği aldığıdır. Gücü Tanrı verdi. Yüceliği de O almaktadır. Biz imana sahibiz; gücü veren O’dur. Yardım bulan biziz; yüceliği alan O’dur. Bizi alçakgönüllü ve mutlu, O’nu da yüce ve görkemli yapan şey işte budur.

Sonrasında Pavlus, Mesih’in bu yüceltilişinin “Tanrımız’ın ve Rab İsa Mesih’in lütfuyla” olduğunu söyler.

Tanrı’nın, Pavlus’un bizim iyi işler yapmak üzere O’nun gücüne güvenmemiz için ettiği duaya verdiği cevap, lütuftur. Tanrı’nın yapmaya karar kıldığınız şeyi yapmanıza olanak tanıyan gücü, lütuftur. Yeni Antlaşma’daki gidişat her zaman böyledir. Tanrı’nın lütufkâr sağlayışına güvenin ve yardım geldiğinde, yücelik O’nun olur.

Yardımı biz, yüceliğiyse O alır.

İşte bu nedenle iyi haber yalnızca Hristiyan olup Mesih’e dönmek değil, Hristiyan yaşamını sürdürmektir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın