Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ruh’un Gücü

Ruh’un Gücü

145 kez okundu.

Bunları söyledikten sonra yüksek sesle, “Lazar, dışarı çık!” diye bağırdı. Ölü, elleri ayakları sargılarla bağlı, yüzü peşkirle sarılmış olarak dışarı çıktı. İsa oradakilere, “Onu çözün, bırakın gitsin” dedi. (Yu. 11:43–44)

Bu metin ölümle doludur. “İsa yine derinden hüzünlenerek mezara vardı. Mezar bir mağaraydı, girişinde de bir taş duruyordu. İsa, ‘Taşı çekin!’ dedi. Ölenin kız kardeşi Marta, ‘Rab, o artık kokmuştur, öleli dört gün oldu’ dedi” (Yu. 11:38-39). Kutsal Kitap’ın katıksız gerçeğine demeli!

İsa, ölüme seslenerek yaşam konuşuyor. “Lazar, dışarı çık!” (Yu. 11:43). Ah! Her tabut deneyiminde özlemini çektiğimiz sözler bunlar.

İster sevilen birinin kaybı, ister kendi sağlığımız, ister önemli bir ilişkinin bitmesi, isterse de işimizin kaybı olsun, kederimizin içerisinde çoğu kez adeta öldüğümüzü sanırız. En azından bir parçamız ölmüş ve sonsuza
dek kaybolmuş gibi gelir. İşte diriliş gücünü asıl o zaman yaşamak isteriz. “Ölen erkek ya da kadın, dışarı çık!”

Serbest Bırakın!

Çoğu kez, bir nebze şifa umudu yaşıyor olsak bile, tıpkı Lazar gibi yürüyen ölüye benzeriz. Baştan aşağıya, elimiz ve ayağımız bağlıdır. İsa’nın bize “Onu çözün, bırakın gitsin” dediğini duymayı arzularız.” “Çözün onu, serbest kalsın!”

Bazen yaramız o kadar derindir ki, birinci (ve ikinciden doksan dokuza dek her sıradaki) amacımız acının dinmesidir. Bu metin başka bir amaç öneriyor: Tanrı’nın yüceliği. Dirilmek, özgür kılınmak, bağlardan kurtulmak, umuda kavuşma… bunların hepsi, Mesih’in teselli eden ve şifa veren hizmetinin harika sonuçlardır. Ancak Müjde’yi merkez alan keder
ve gelişme sadece bizimle ilgili değildir. O’nunla ilgilidir.

İsa bu öykünün en başından beri bunu net bir şekilde ortaya koymuştur. “İsa bunu işitince, ‘Bu hastalık ölümle sonuçlanmayacak; Tanrı’nın yüceliğine, Tanrı Oğlu’nun yüceltilmesine hizmet edecek’ dedi” (Yu. 11:4). Kederimiz yüzünden ilk seferde kaçırdıysak, İsa keder yolculuğumuzun nihai amacını tekrarlıyor: “İsa ona, ‘Ben sana, ‘İman edersen Tanrı’nın yüceliğini göreceksin’ demedim mi?’ dedi” (Yu. 11:40).

Evet, “Kederimin içerisinde Mesih’in tesellisini nasıl bulabilirim?” diye sormak Kutsal Kitap’a uygundur. Ancak biz orada durmayalım. Şöyle de soralım: “Keder yolculuğumda Mesih’in tesellisini ve teşvikini ararken Baba’yı nasıl yüceltebilirim?”

Düşünün: İsa size kederinizin içerisinde nasıl, “Ölü olan, dışarı çık” diye sesleniyor? İsa size nasıl, “Çözün onu, bırakın gitsin” diyor?

Düşünün: Bugün iki keder sorusuna Kutsal Kitap’a uygun yanıtlar arayın: 1) Kederimin içerisinde Mesih’in tesellisini nasıl bulabilirim? 2) Keder yolculuğumda Mesih’in tesellisini ve teşvikini ararken Baba’yı nasıl yüceltebilirim?

Yazar: BOB KELLEMEN

Bir yanıt yazın