Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Ölümün Kazanç Olmasının Beş Sebebi

Ölümün Kazanç Olmasının Beş Sebebi

118 kez okundu.

Çünkü benim için, yaşamak Mesih’tir, ölmek kazançtır. (Filipililer 1:21)

Ölmek nasıl “kazanç” olur?

1)Ruhlarımız mükemmel (kamil/yetkinliğe erdirilmiş) olacak (İbraniler 12:22-23).

Oysa sizler Siyon Dağı’na, yaşayan Tanrı’nın kenti olan göksel Yeruşalim’e, bir bayram şenliği içindeki on binlerce meleğe, adları göklerde yazılmış ilk doğanların topluluğuna yaklaştınız. Herkesin yargıcı olan Tanrı’ya, yetkinliğe erdirilmiş doğru kişilerin ruhlarına … yaklaştınız.

Artık içimizde günah olmayacak. İçsel savaşımızdan ve bizi sevip kendini bizim uğrumuza feda etmiş olan Rab’bi gücendirmekten doğan yürek parçalayıcı hayal kırıklıklarından kurtulmuş olacağız.

2) Bu dünyanın verdiği acıdan kurtulmuş olacağız (Luka 16:24-25).

Diriliş sevincine henüz sahip olmayacağız ama acıdan özgür olmanın sevinci bizim olacak. İsa, ölümde yaşanacak büyük değiş tokuşu göstermek amacıyla bize dilenci Lazar ve zengin adamın hikâyesini anlatmaktadır.

“[Zengin adam], ‘ey babamız İbrahim, acı bana!’ diye seslendi. ‘Lazar’ı gönder de parmağının ucunu suya batırıp dilimi serinletsin. Bu alevlerin içinde azap çekiyorum.’ İbrahim, ‘Oğlum’ dedi, ‘Yaşamın boyunca senin iyilik payını, Lazar’ın da kötülük payını aldığını unutma. Şimdiyse o burada teselli ediliyor, sen de azap çekiyorsun.’”

3) Ruhlarımız derin bir huzur bulacak (Vahiy 6:9-11 – Thomas Cosmades Çevirisi).

Tanrı’nın gözlerinin ve ilgisinin yanı başında, bu dünyada deneyimlediğimiz her şeyin çok ötesinde olan bir rahatlık bulacağız. Öyle bir rahatlık ki, bu dünyadaki en hoş yaz akşamında en huzur dolu gölün kenarında geçirdiğimiz en mutlu anlardan bile çok daha huzurlu olacak.

Tanrı Sözü ve ruhsal tanıklıkları için ölenlerin canlarını sunağın altında gördüm. Yüksek sesle bağırdılar: “Ey egemen Rab! Kutsal ve gerçeksin sen. Yeryüzünde yaşayanları ne zaman yargılayacak, onlardan kanımızın öcünü ne zaman alacaksın?” Onların her birine ak giysiler verildi ve kendilerine kısa bir süre daha dinlenmeleri bildirildi.

4) Derin bir aidiyet duyacağız (2. Korintliler 5:8).

Cesaretimiz vardır diyorum ve bedenden uzakta, Rab’bin yanında olmayı yeğleriz.

Tüm insanlık, her ne kadar bunu bilmeseler de, Tanrı’ya hasret durumdadır. Mesih’in yanı olan evimize gittiğimizde, bugüne dek tattığımız herhangi bir emniyet ve huzur duygusunun çok ötesinde bir memnuniyete sahip olacağız.

5) Mesih’le olacağız (Filipililer 1:21-23).

Mesih yeryüzündeki herkesten çok daha mükemmel bir kişidir. Birlikte vakit geçirmekten zevk aldığınız herkesten çok daha bilge, çok daha güçlü ve çok daha naziktir. Sınırsız ölçüde ilgi çekicidir. Misafirlerini mümkün olan en büyük ölçüde memnun edebilmek için her dakika ne yapması ve ne söylemesi gerektiğini tam olarak bilir. Sevgisi dolup taşar ve sahip olduğu sınırsız iç görüsüyle birlikte kendi sevgisini kullanarak, sevdiklerine tam anlamıyla sevildiklerini hissettirmeyi bilir. Bu nedenle Pavlus şöyle demiştir:

Çünkü benim için, yaşamak Mesih’tir, ölmek kazançtır. Hayatta kalırsam yararlı işler yapacağım. Ama hangisini seçeceğimi bilemiyorum. İki seçenek arasında kaldım. Dünyadan ayrılıp Mesih’le birlikte olmayı arzuluyorum; bu çok daha iyi.

Yazar: JOHN PIPER

Bir yanıt yazın