Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Bir Yanlış Anlaşılma Yok Mu?

Bir Yanlış Anlaşılma Yok Mu?

116 kez okundu.

“‘Yahudiye’ye dönelim’…Öğrenciler, ‘Rabbî’ dediler, “…‘Yahudiye’ye dönelim’…Öğrenciler, ‘Rabbî’ dediler, (Yuhanna 11:7-8)

İsa Mesih’in söylediklerini anlamadığımızdan dolayı bu sözlerin insanlar tarafından yanlış anlaşıldığı çıkarımında bulunmaya hakkımız yok. Bu tehlikeli bir bakıştır ve Tanrı’nın buyruklarına boyun eğmemin İsa’ya utanç getireceğini düşünmem asla doğru değildir. O’na utanç getirecek tek şey boyun eğmemektir. O’nu utandırmama arzusundan kaynaklansa bile O’nun onurunu, beni yapmaya çağırdığı şeyin önüne koymam hiç doğru değildir. Buyrukların Tanrı’dan geldiği biliyorum, çünkü bana sürekli hatırlatılıyor. Fakat artılar ile eksileri tarttığımda ve aklıma hem şüphe hem de yersiz düşünceler soktuğumda Tanrı’dan olmayan bir şeye izin veriyorum. Bu, O’nun talimatlarının doğru olmadığı sonucunu çıkarmam ile sona erecektir. Çoğumuz İsa Mesih’le ilgili fikirlerimize sadığız, fakat kaçımız İsa’nın kendisine sadık? İsa’ya sadık olmak demek önümü göremediğim zamanlarda bile adım atmam demektir (bkz. Matta 14:29). Fakat kendi fikirlerime sadakat demek, yolu önce zihinsel olarak temizlemem demektir. Ancak iman zihinsel bir anlayış değildir; iman önümdeki yolu göremesem bile İsa Mesih’e tam bağlılığımdır.

İsa için bir iman adımı atıp atmamayı mı, yoksa sizden istediklerini nasıl yapacağınızı tam olarak anlayana kadar bekleyip beklememeyi mi düşünüyorsunuz? O’na hiçbir engel tanımayan bir sevinçle itaat edin. O size bir şey söylediğinde ve siz bunu düşünüp taşındığınızda, böyle yapmanızın tek sebebi, O’nu onurlandıran ve onurlandırmayan şeylerin ne olduğu ile ilgili yanlış bir anlayışa sahip olmanızdandır. İsa’ya mı sadıksınız, yoksa İsa hakkında sahip olduğunuz fikirlerinize mi? Söylediklerine mi sadıksınız, yoksa O’nun sözlerini O’ndan gelmeyen düşüncelerle uzlaştırmaya mı çalışıyorsunuz? “Size ne derse onu yapın” (Yuhanna 2:5).

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın