Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » O’nun Hayatımızdaki İşleyişi

O’nun Hayatımızdaki İşleyişi

136 kez okundu.

“Koyunlarımı otlat” (Yuhanna 21:17)

İşte gerçek sevgi budur. Tanrı’nın sevgisi yaratılmış bir şey değildir – sevgi O’nun doğasıdır. Kutsal Ruhu aracılığıyla Mesih’in yaşamını aldığımızda, Mesih bizi Tanrı’yla birleştirir, öyle ki sevgisi bizde görünsün. İçimizdeki Kutsal Ruh’un amacı bizi sadece Tanrı’yla birleştirmek değildir. O bu birleşmeyi öyle bir şekilde yapmaktadır ki, İsa, Baba’yla bir olduğu gibi biz de Baba’yla bir olabilelim. Peki, İsa Mesih’in Baba’yla birlikteliği ne tür bir birliktelikti? Baba’yla öyle bir birliği vardı ki, Baba O’nu bizim uğrumuza çarmıha gerilmek üzere yeryüzüne gönderdiğinde bile itaat etti. Böylece şimdi bize şöyle diyor: “Baba beni gönderdiği gibi, ben de sizi gönderiyorum” (Yuhanna 20:21).

Petrus Rab’bin iç parçalayan sorusundan aldığı esinle artık anlıyor ki aslında İsa’yı seviyor. Rab’bin bundan sonra üzerinde duracağı konu ise şudur: “Kendini ver. Beni ne kadar sevdiğine ve edindiğin harika esine tanıklık etme, sadece ‘Koyunlarımı otlat.’” İsa’nın çok özel ve sıradışı bir sürüsü vardır: Bazıları bakımsız ve kirlidir, bazıları biçimsizdir ve dikkat çekme sevdasındadır, bazıları ise yanlış yola sapmıştır! Bunlara rağmen, Tanrı’nın sevgisini tüketmenin imkanı yoktur ve eğer içimdeki sevgi Tanrı’nın Kutsal Ruhu’ndan akıyorsa, benim sevgimi de tüketmek imkansızdır. Tanrı, doğal bireyselliğimin sebep olduğu önyargılarıma dikkat etmez. Eğer Rabbim’i seviyorsam, doğal hislerle yönlendirilmek ilgimi çekmez, O’nun koyunlarını otlatmak zorundayım. O’nun bize verdiği bu görevden kurtulmanın yolu yoktur. Kendi doğal insan duygularınıza, merhametinize ve anlayışınıza kulak vererek Tanrı’nın sevgisinin sahtesini yapmaya kalkışmayın. Bu yalnızca Tanrı’nın gerçek sevgisinin kötüye kullanılması ve sövülmesiyle sonuçlanacaktır.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın