Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Sunu Gibi Dökülmeye Hazır Mısın?

Sunu Gibi Dökülmeye Hazır Mısın?

113 kez okundu.

“Çünkü kanım adak şarabı gibi dökülmek üzere.” (2.Timoteos 4:6)

Bir sunu gibi dökülmeye hazır mısınız? Aslında bu sizin iradenize bağlıdır, duygularınıza değil. Tanrı’ya O’nun için sunulmaya hazır olduğunuzu söyleyin. Sonra da Tanrı’nın önünüze çıkaracağı her şeyi, sonuçları ne olursa olsun şikayet etmeden kabul edin. Tanrı sizi zor zamanlardan yalnızken ve etrafınızda yardım edebilecek hiç kimse olmadığında geçirir. Dışarıdan baktığınızda yaşamınız aynı gibi görülebilir, ama fark iradenizde gerçekleşmektedir. İradenizdeki krizi yaşadıktan sonra sizi dışsal olarak etkileyecek bedeli düşünmeyeceksiniz. Tanrı’yla önce iradeniz seviyesinde anlaşmazsanız, sonuç sadece kendinizi acındırmaya çalışmak olacaktır.

“…İplerle bağlayın bayram kurbanını, ilerleyin sunağın boynuzlarına kadar” (Mezmur 118:27). Sunağa yerleştirilmeye ve ateşten geçmeye istekli olmalısınız. Sunağın aslında temsil ettiği şeyi, yani arınmayı, saflaştırılmayı ve tek bir amaç uğruna seçilmeyi ve Tanrı tarafından yönlendirilmeyen veya Tanrı’nın gözünde olumsuz olan her eğilimin ve her arzunun yok edilişini yaşamaya istekli olmalısınız. Ama yok etme işlemini siz yapmıyorsunuz, Tanrı yapıyor. Siz sadece “kurbanı iplerle bağlıyor… sunağın boynuzlarına ilerliyorsunuz” ve sunu alev aldığında kendini acındırma duygularınızdan uzak bir şekilde, hareket etmeden duruyorsunuz. Ateşten geçtikten sonra size sıkıntı verecek veya sizin keyfinizi kaçıracak hiçbir şey olmayacak. Başka krizler ortaya çıktığında canınızı sıkan şeylerin artık eskisi gibi sizi üzemediğini göreceksiniz. Sizin önünüzdeki ateşin adı ne?

Tanrı’ya bir sunu gibi dökülmeye hazır olduğunuzu söyleyin, Tanrı o zamana kadar hayalini kurduğunuz tanrı olduğunu size ispatlayacaktır.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın