Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Bizi Kendisine Döndürüyor

Bizi Kendisine Döndürüyor

136 kez okundu.

Bizi kendine döndür, ya RAB, döneriz! (Ağıtlar 5:21)

Tanrı kendi halkını düşüp kaymaktan, günah ve imansızlığa düşmekten kurtarıp onları kendisine döndürmediği sürece, Tanrı halkı için hiçbir umut yoktur.

Ağıtlar kitabı, Kutsal Kitap’ın en kasvetli kitabıdır. Tanrı kendi gözbebeğini, yani Yeruşalim’i bizzat kırıp geçirmiş, büyük bir çoğunluğunu yok etmişti.

  • RAB öfkesini boşalttı, kızgın öfkesini döktü, temellerini yiyip bitiren ateşi Siyon’un içinde tutuşturdu. (Ağıtlar 4:11)
  • Göz zevkini okşayan herkesi öldürdü. (Ağıtlar 2:4)
  • Çok isyan ettiği için RAB ona (kente) acı çektirdi. (Ağıtlar 1:5).

Peki kitap nasıl sonlanıyor?

Var olan tek umutla:

Bizi kendine döndür, ya RAB, döneriz! (Ağıtlar 5:21)

Tek umudum, sizin tek umudunuz bu!

İsa, Petrus’a şöyle dedi: “Simun, Simun, Şeytan sizleri buğday gibi kalburdan geçirmek için izin almıştır. Ama ben, imanını yitirmeyesin diye senin için dua ettim. Geri döndüğün zaman kardeşlerini güçlendir” (Luka 22:31-32).

Geri dönersen değil, geri döndüğünde. Senin için dua ettim! Döneceksin. Ayrıca döndüğünde, seni imansızlığa giden o uçurumdan alıp geri getiren şey benim egemen lütfum olacak.

Ey Hristiyan, bu sizin için de geçerli. İmanı sonuna dek koruma yolunda tek umudunuz bu. Bunun tadını çıkarın.

Mesih İsa, Tanrı’nın sağındadır ve bizim için aracılık etmektedir. (Romalılar 8:34) O, geri dönmemizi sağlayacak. Dolayısıyla, yücelik, ululuk, güç ve yetki, şimdi ve bütün çağlar boyunca, sizi düşmekten alıkoyacak olan Tanrı’nın olsun! (Yahuda 1:24-25). Amin!

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın