Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Şaşırtıcı Güven Kaynağı

Şaşırtıcı Güven Kaynağı

170 kez okundu.

RAB’den korkan tam güvenliktedir; RAB onun çocuklarına da sığınak olacaktır. (Özd. 14:26)

Gerçek güven korku aracılığıyla gelir. Böyle bir cümle ilk başta kafa karıştırabilir çünkü güvenin yeteneklerden kaynaklandığı varsayarız. Ancak kendine en çok güvenen, kendini en çok geliştirmiş yetenekli bireyler, Tanrı korkusu olmaksızın gerçek güvenden yoksundurlar. Dışarıdan cesur bir kabadayı havası taşıyabilirler ama içeride ödleri kopmaktadır.

Kendilerini güvenli kılan şeylerin (yetenekler, beceriler ve güçlü yönler) ellerinden alınacağından ve sonunda kaybolup gideceğinden korkmaktadırlar. Artık ezgi söyleyemezlerse, güzel değillerse, çalışamıyorlarsa, varlıklı değillerse, ne yapacaklar? Süleyman’ın Özdeyişleri’ne göre, gerçek güven kişisel yetkinlikte değil, doğru kişiden korkuda yatmaktadır. Oswald Chambers haklıydı: “Tanrı korkusunun dikkate değer yönü, Tanrı’dan korktuğunuz zaman başka bir şeyden korkmamanız ama Tanrı korkunuz yoksa, her şeyden korku duymanızdır.”

Tanrı’ya Güven

Tanrı’dan korkmak O’ndan kötülük geleceğine dair dehşet duymak değildir. Kutsal Kitap’ın Tanrısı’yla karşılaşmanın yarattığı diz büken, dudak uçuklatan bir savunmasızlık vardır. Ancak Tanrı, kötülükten tamamen uzaktır ve iyidir. Tanrı’nın bizi titreten kudreti, yine O’nun çocuğunu korumak için vardır.

İlkokul üçüncü sınıftayken, oyun sahasındaki zorbalar korkutucudur – ta ki Baba ortaya çıkana kadar. Aynı şekilde, eğer Tanrı’dan korkuyorsanız, sizi korkutabilecek ne varsa, her şeye gücü yeten Tanrı’ya kıyasla ufacık kalır. Eğer Tanrı sizin yanınızdaysa, ölüm vadisinden geçebilir ama sağ ve salim kalırsınız. Tanrı’dan korkanların çocuklarının da bu yüzden
sığınağı vardır. Tanrı, paranın satın alabileceği bütün ev güvenlik sistemlerinden daha iyidir.

İki oğlum için her hafta Süleyman’ın Özdeyişleri 14:26’yı duaya dökerim. Onların güvenle dolu olmalarını isterim, kendini beğenmiş olmalarını değil. İkisinin arasındaki farkı yaratan şey kimden korktuğumuzdur. Tanrı’yı tüm görkemiyle görüp de kendini beğenmiş bir şekilde kalamazsınız. Ama Tanrı’yı olduğu gibi gördüğümüzde, muazzam bir sığınaktan muazzam bir güven kazanırız.

Düşünün: En çok nelerden korkuyorsunuz: İtaatin olası sonuçlarından mı, yoksa Tanrı’ya itaatsizliğin olası sonuçlarından
mı?

Düşünün: Süleyman’ın Özdeyişleri 14:26, Tanrı korkusunun kişi için güven ve çocukları için sığınak sağladığını öğretir. Çocuklarımız (ve etkilediğimiz diğer insanlar) sadece sözlerimizden değil, aynı zamanda ortaya koyduğumuz örneklerden de öğrenirler. Alçakgönüllü bir itaatle Tanrı’dan korkmanın ne anlama geldiğine dair iyi bir örnek oluşturuyor musunuz? Gerek eylemleriniz gerekse de sözlerinizle Tanrı Sözü’nün vaatlerini kanıtlıyor musunuz?

Harekete Geçin: Bundan sonra güveninizin dayandığı şeyleri kaybetmekten korktuğunuzda, odak noktanızı becerilerinizden alıp Tanrı’nın karakterine çevirin. Tanrı’nın karakterini görmek için O’nun Sözü –Eyüp 38, Mezmurlar 34 ya da Markos 5-6 gibi metinler– üzerinde derin derin düşünün. Bunları okurken, Tanrı’dan korkmanın getirdiği gerçek güvene kavuşabilmek için Tanrı’ya gözlerinizi açarak büyüklüğünü göstermesi için dua edin.

Yazar: ZACH SCHLEGEL

Bir yanıt yazın