Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Dünyasal İhtiyaçların Ortasındaki Dayanağımız

Dünyasal İhtiyaçların Ortasındaki Dayanağımız

130 kez okundu.

“Siz öncelikle O’nun egemenliğinin ve doğruluğunun ardından gidin, o zaman size bütün bunlar da verilecektir.” (Matta 6:33)

Tanrı’nın gelecek lütfunun her şeye yeter olduğuna yönelik en büyük tanıklıklardan biri, birçok Müjde hizmetkârının, özellikle de Denizaşırı Hizmet Kardeşliği’ne (OverseasMissionaryFellowship – OMF) ait olan kişilerin yaşamlarına hükmetmiş olan “iman ilkesi”dir.

Başka bir sistem izlemiş olan kişileri kınamamakla birlikte, destekçilerin yüreklerini onları insanlardan değil, Tanrı’dan istemeye yönlendirerek harekete geçirmek, Hudson Taylor ve George Müller’in izinden gitmiş olan kişilerin benimsediği uygulama olmuştur.

OMF’nin kurucusunun torunun oğlu olan James H. Taylor, kökleri Tanrı’nın geçmişte sergilediği lütfa uzanan bu gelecek lütfa olan imanın, Tanrı’yı nasıl onurlandırdığını şöyle açıklamaktadır:

Biz… bir iman duruşuyla yola koyuluyoruz. Tanrı’nın var olduğuna inanıyoruz. Buna çeşitli şekillerde ikna olmuş olsak da, hepimiz Tanrı’nın bize İsa Mesih aracılığıyla ve Kutsal Ruh’la yeniden doğuş aracılığıyla kendisini tanıtırken gösterdiği lütfu tatmışızdır. İsa Mesih’in ölümden dirilişinin tarihsel kanıtıyla birlikte, O’na olan inancımızın sağlam temelleri olduğuna inanıyoruz. İnanıyoruz ki, ölüp dirileceğini söyleyen ve bunu gerçekleştiren bir kişi, her açıdan güvenilecek bir kişidir. Bu nedenle, O’na yalnızca ruhlarımızın kurtuluşu için değil, ancak aynı zamanda gündelik ekmeğimiz ve maddi geçimimiz için de güvenmeye hazırız.

OMF, Tanrı’nın her şeyi sağlayan gelecek lütfunun görkemini sergilemek amacıyla, O’nun akıl almaz sadakatine ilişkin tanıklıklar yayınlamaktadır. “Tanrı’nın yapacağını söylediği her şeyi yapacağını, O’na bu açıdan güvenebileceğimizi göstermek istiyoruz. Nitekim O, uçak biletleri, yemekler, tıbbi harcamalar ve yüz yılı aşkın süredir bir grup Hristiyan’ın düzenli olarak geçim bulması vb. noktalarda her türlü dünyasal ihtiyacı karşılamasıyla, bunu göstermektedir.”

OMF’nin hem ilettiği mesaj hem de izlediği yöntemle kendisini adadığı şey, Tanrı’nın güvenilebilirliğini yüceltmektir. Hudson Taylor bunu şöyle dile getirmiştir: “Yaşayan bir Tanrı var. O, Kutsal Kitap aracılığıyla konuşmuştur. Söylediği her şeyi kasteder ve vaat etmiş olduğu her şeyi gerçekleştirecektir.”

İman yaşamları, Tanrı’nın güvenilebilirliğinin en büyük aynasıdır.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın