Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Gerçekten O Rabbim Mi?

Gerçekten O Rabbim Mi?

114 kez okundu.

“Yeter ki yarışı bitireyim ve Rab İsa’dan aldığım görevi, …tamamlayayım.” (Elçilerin İşleri 20:24)

Sevinç bir şeyi başarmak değildir, uğruna yaratıldığım ve bunun için doğduğum hedefin mükemmel bir şekilde gerçekleşmesidir. Rabbimiz sevinci Baba’nın O’na verdiğini yapmakla yaşadı. Ve O da bugün bize diyor ki, “Baba beni gönderdiği gibi, ben de sizi gönderiyorum” (Yuhanna 20:21). Rab’den bir hizmet mi aldınız? Öyleyse bu hizmete sadık olmalısınız – yalnızca bu hizmeti gerçekleştirme amacıyla yaşamınızı değerli saymalısınız. İsa’nın sizi ne için gönderdiğini bildiğinize göre, O’nun size “Aferin, iyi ve güvenilir köle!” (Matta 25:21) demesinin ne kadar memnuniyet verici olduğunu bir düşünün. Her birimizin hayatta arayıp bulması gereken bir iş vardır; Rab’den bir hizmet aldığımızda bunu ruhsal olarak bulmuş oluruz. Bu işi yapmak için İsa’yla yakın bir ilişkimizin olması ve İsa’yı sadece Kurtarıcımız olarak değil, bundan daha da öte bir ilişkide tanımamız gerekir. Ayrıca Elçilerin İşleri 9:16’yı tüm gücümüzle deneyim etmeye istekli olmamız gerekir – “Benim adım uğruna ne kadar sıkıntı çekmesi gerekeceğini ona göstereceğim.” “Beni seviyor musun?” Öyleyse “Koyunlarımı otlat” (Yuhanna 21:17). İsa kendisine nasıl hizmet edebileceğimizle ilgili bir seçim teklifinde bulunmuyor; göreve tam bir bağlılık ve Tanrı’yla mümkün olan en yakın ilişkiye sahip olarak öğrenebileceğimiz şeylere adanmışlık istiyor. Eğer Rab İsa Mesih’ten bir hizmet aldıysanız, ihtiyacın çağrının kendisi olmadığını bilirsiniz – ihtiyaç sadece bir fırsattır. Çağrı ise İsa’yla gerçek beraberliğe sahip olduğunuzda aldığınız hizmete sadık kalmaktır. Bu, sizin için belirlenmiş birçok farklı hizmet olduğu anlamına gelmez. Tanrı’nın sizi ne yapmaya çağırdığı konusunda hassas olmanız anlamına gelir ve bu da bazen başka alanlardaki hizmet taleplerini önemsememeyi gerektirir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın