Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Korku Terbiyesi

Korku Terbiyesi

113 kez okundu.

“Ardından gelenler ise korkuyorlardı…” (Markos 10:32)

İsa Mesih’le yaşamımızın başlangıcında, O’nu izlemekle ilgili her şeyi bildiğimizi düşünürdük. Her şeyi bırakıp kendimizi O’nun önüne atarak korkusuz sevgi sözcükleri haykırmak bir keyifti. Ama artık bundan o kadar da emin değiliz. İsa bizden çok önde gidiyor ve artık farklı, O’nu tanıyamıyoruz – “…İsa önlerinde yürüyordu. Öğrencileri şaşkınlık içindeydi…” (10:32).

İsa’da öğrencilerinin buz gibi terler dökmesine ve soluklarının kesilmesine sebep olan bir şey var. Bu, “yüzünü çakmaktaşı gibi etmiş” (Yeşaya 50:7) tuhaf Adam büyük bir kararlılıkla önümde ilerliyor ve içime dehşet salıyor. Artık pek Öğütçüm ve Dostum gibi görünmüyor ve hakkında hiçbir şey bilmediğim bir bakış açısına sahip. Yapabildiğim tek şey orada durup şaşkınlıkla O’nu izlemek. Önceleri O’nu anladığımdan emindim, ama şimdi bundan emin değilim. İsa’yla benim aramda bir mesafe olduğunu fark ediyorum ve artık O’nunla pek yakın bir samimiyetimiz yok. Nereye gittiği hakkında en ufak bir fikrim bile yok ve hedef tuhaf bir şekilde çok uzak görünmeye başladı.

İsa Mesih’in insanoğlunun yaşayabileceği her acıyı ve her günahı tam olarak anlaması gerekiyordu, O’nu böylesine tanıyamamamızın sebebi budur. İsa’nın bu yönünü görünce O’nu tanımadığımızı fark ederiz. Yaşamının tek bir özelliğini bile tanıyamayız ve O’nu takip etmeye nereden başlayacağımızı bilemeyiz. Hiç tanımadığımız bir Önder gibi bizim çok önümüzde ilerliyor ve O’nunla paydaşlığımız yok gibi.

Korku terbiyesi bir öğrencinin öğrenmesi gereken çok önemli bir derstir. Asıl tehlike ise şudur: Tanrı’ya yönelik heyecanımızı sıcak tutma çabası içerisinde geriye dönüp, geçmişteki itaat zamanlarımıza ve Tanrı’ya sunduğumuz eski kurbanlarımıza bakmaktır (bkz. Yeşaya 1:10-11). Fakat korkunun karanlığı çöktüğünde bu karanlık dağılana kadar dayanın, çünkü bunun sonunda İsa’yı içtenlikle izleme gücü gelecektir, bu da sözle anlatılamayacak kadar harikulade bir sevinç demektir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın