Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Alışılmadık Tehlike Vakti

Alışılmadık Tehlike Vakti

133 kez okundu.

Mesih’in adından ötürü hakarete uğrarsanız, ne mutlu size! Çünkü Tanrı’nın yüce Ruhu üzerinizde bulunuyor. (1. Petrus 4:14)

Günümüzde birçok Hristiyan, Mesih’e inanmakla birlikte gelen hayati tehlikeyi bilmemektedir. Bu tür zulümlerin bizden uzak olmasına alışmışızdır. Normalin bu olduğunu düşünmekteyiz.

Dolayısıyla, bu durumun değişme tehlikesi söz konusu olduğunda, verdiğimiz ilk tepki öfkedir. Ama bu öfke, “yabancı ve konuk” olduğumuzu unuttuğumuzun bir işareti olabilir (“Bu dünyada yabancı ve konuksunuz” – 1. Petrus 2:11).

Belki de bu dünyaya fazla yerleştik. Pavlus’un Mesih’e duyduğu hasreti, o memleket hasretini duymamaktayız: “Oysa bizim vatanımız göklerdedir. Oradan Kurtarıcı’yı, Rab İsa Mesih’i bekliyoruz” (Filipililer 3:20).

Çoğumuzun şu hatırlatmaya ihtiyacı var: “Sevgili kardeşlerim, sınanmanız için size giydirilen ateşten gömleği, size garip bir şey oluyormuş gibi yadırgamayın” (1. Petrus 4:12). Garip bir şey değil.

Gün gelip ölümle denenme vakti geldiğinde, ne yapacağınızı hiç düşündünüz mü? Adam silahını size doğrultur ve sorar: “Hristiyan mısın?” Düşündüğünüzden çok daha iyi bir karşılık verebilmeniz için size umut verecek şu güçlü sözleri sizinle paylaşayım.

Petrus şöyle der: “Mesih’in adından ötürü hakarete uğrarsanız, ne mutlu size! Çünkü Tanrı’nın yüce Ruhu üzerinizde bulunuyor” (1. Petrus 4:14). Petrus’un buradaki yüreklendirmesi şunu söylüyor: Alışılmadık tehlike vakti (hakaret veya ölüm) geldiğinde, üzerimizde “Tanrı’nın yüce Ruhu” olacaktır. Bu, Tanrı’nın Hristiyan olmalarından ötürü acı çeken kişilere kriz anında özel bir yardım sunacağı anlamına gelmiyor mu?

Tanrı’nın çektiğimiz diğer acılarda hiç yanımızda olmadığını söylemiyorum. Söylediğim sadece şu ki, Petrus “Mesih’in adından ötürü” acı çeken kişilerin, “Tanrı’nın yüce Ruhu”nun üzerlerinde olmasıyla birlikte özel bir yardım bulacaklarının altını çizmektedir.

Denenme zamanı geldiğinde kendinizin de bu yardımı tecrübe etmesi için dua edin. O gün, diğer günlerde olmadığı kadar dayanağımız olacak. Yüreklenin.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın