Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Hepimizin Yardıma İhtiyacı Var

Hepimizin Yardıma İhtiyacı Var

116 kez okundu.

Onun için Tanrı’nın lütuf tahtına cesaretle yaklaşalım; öyle ki, yardım gereksindiğimizde merhamet görelim ve lütuf bulalım. (İbraniler 4:16)

Hepimizin yardıma ihtiyacı vardır. Tanrı değiliz. İhtiyaçlarımız var. Zayıflıklarımız var. Kafa karışıklıkları yaşıyoruz. Türlü türlü sınırlılıklara sahibiz. Yardıma ihtiyacımız var.

Ancak her birimizde başka bir şey daha var: Günahlarımız var. Bu nedenle de yüreklerimizin derinliklerinde, ihtiyacımız olan yardımı hak etmediğimizi biliyoruz. Böylece kapana kısılmış hissediyoruz.

Yaşamımı sürdürebilmek, ölüme göğüs gerebilmek ve sonsuzlukla başa çıkabilmek için yardıma ihtiyacım var. Ailem, eşim, çocuklarım, yalnızlığım, işim, sağlığım, maddi durumum konusunda yardıma ihtiyacım var. Yardıma muhtacım. Ama muhtaç olduğum yardımı hak etmiyorum.

Öyleyse ne yapabilirim? Tüm bunları inkâr edip yardıma ihtiyacı olmayan bir süper insan gibi yaşamaya çalışabilirim. Ya da hepsini bastırmaya çalışıp yaşamımı bedensel zevklere adayabilirim. Ya da kolaya kaçıp umutsuzluk felcine teslim olabilirim.

Ama Tanrı bu umutsuz durumun üzerine kendi beyanını yapmaktadır: İsa Mesih o umutsuzluğu umutla yıkmak, o gururlu süper adamı veya süper kadını alçaltmak ve bedensel zevklerde boğulan o enkazı kurtarmak için bir Başkâhin oldu.

Evet, hepimizin yardıma ihtiyacı var. Evet, hiçbirimiz ihtiyacımız olan yardımı hak etmiyoruz. Ama umutsuzluğa, gurura ve şehvet düşkünlüğüne hayır. Çünkü yüce bir Başkâhinimiz var ve Tanrı’nın tahtı, bir lütuf tahtıdır. Üstelik o lütuf tahtında bulacağımız yardım, bize ihtiyaç anında yardım edecek olan merhamet ve lütuftur. Yardım lütfudur! Hak edilmiş yardım değil, lütufkârca bahşedilmiş yardımdır. Başkâhin olan İsa Mesih bu yüzden kendi kanını dökmüştür.

Kapana kısılmış değilsiniz. Bu yalana hayır deyin. Yardıma ihtiyacımız var. Yardımı hak etmiyoruz. Ama yardım bulabiliriz. Şimdi ve sonsuza dek bu yardıma sahip olabilirsiniz. Eğer Başkâhininiz olan Tanrı Oğlu İsa’yı kabul edip O’na güvenir ve O’nun aracılığıyla Tanrı’ya yaklaşırsanız, bu yardımı bulabilirsiniz.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın