Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İsa Sizin İçin Dua Etmektedir

İsa Sizin İçin Dua Etmektedir

141 kez okundu.

O’nun aracılığıyla Tanrı’ya yaklaşanları tümüyle kurtaracak güçtedir. Çünkü onlara aracılık etmek için hep yaşamaktadır. (İbraniler 7:25)

Ayet, İsa’nın –sonsuza dek– tümüyle kurtaracak güçte olduğunu, çünkü bizim için aracılık etmek üzere her zaman yaşadığını söylemektedir. Bir başka deyişle, bizim için sonsuza dek aracılık etmeye devam ediyor olmasaydı, bizi de sonsuza dek kurtaracak güçte olamazdı.

Bunun anlamı, Mesih’in kâhinliği ne kadar sarsılmaz bir gerçeklikse, kurtuluşumuzun da o kadar güvence altında olduğudur. Bizim bu nedenle insan kâhinlerden çok daha büyük bir kâhine ihtiyacımız vardı. Mesih’in tanrısallığı ve ölümden dirilişi, O’nun bizim için olan sarsılmaz kâhinliğini kesin kılmaktadır.

Bu, kurtuluşumuz söz konusu olduğunda bu gerçeği çoğunlukla yaptığımız gibi durağan bir gerçekmiş gibi anlatmamamız gerektiğidir. Sanki ben belli bir zamanda bir karar vermişimdir, Mesih de belirli bir zamanda ölüp dirilmiştir ve hepsi bu kadardır gibi konuşabilmekteyiz. Oysa hepsi bu kadar değildir.

Bugün bile, İsa’nın cennetteki sonsuz aracılığı sayesinde kurtarılıyorum. İsa bizim için dua ediyor ve bu, kurtuluşumuz için olmazsa olmazdır.

İsa’nın cennette Başkâhinimiz olarak sunduğu sonsuz dualar (Romalılar 8:34) ve savunuculuğu (1. Yuhanna 1:21) sayesinde kurtarılmaktayız. O bizim için dua etmektedir ve O’nun duaları cevap bulmaktadır çünkü O, kendi kusursuz kurbanına dayanarak kusursuz bir şekilde dua etmektedir.

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın