Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » O’nun Kurallarından Memnun Olmak

O’nun Kurallarından Memnun Olmak

89 kez okundu.

Tanrı’yı sevmek O’nun buyruklarını yerine getirmek demektir. O’nun buyrukları da ağır değildir. Çünkü Tanrı’dan doğmuş olan herkes dünyayı yener. Bize dünyaya karşı zafer kazandıran imanımızdır. İsa’nın Tanrı Oğlu olduğuna iman edenden başka dünyayı yenen kim? (1. Yuhanna 5:3-5)

Bu ayetlerde şu açıkça görülmektedir ki, yeniden doğmak –Tanrı’dan doğmak– O’nun buyruklarını bir külfet olmaktan çıkarıp bunları bir zevke dönüştürmektedir. Bu nasıl oluyor?

Tanrı’dan doğmak, nasıl O’nun buyruklarını bir külfet olmaktan çıkarıp bir zevk haline getirmektedir?

Elçi Yuhanna şöyle diyor: “Bize dünyaya karşı zafer kazandıran imanımızdır” (1. Yuhanna 5:4). Bir başka deyişle, Tanrı’dan doğmak bize iman kazandırarak, Tanrı’nın buyruklarını dünyasal bir şekilde bir külfet olarak görmemizin önüne geçmektedir. 1. Yuhanna 5:1, “İsa’nın Mesih olduğuna inanan herkes Tanrı’dan doğmuştur” diyerek, bunu kanıtlamaktadır.

İman Tanrı’dan doğmuş olduğumuzun kanıtıdır. İnanma kararı vererek kendimizi yeniden doğdurtamayız. Tanrı bizim yeniden doğmamızı sağlayarak bizde inanma isteği yaratmaktadır. Petrus’un ilk mektubunda söylediği gibi, Tanrı “yeniden doğmamızı sağladı. İsa Mesih’i ölümden diriltmekle bizi yaşayan bir umuda, çürümez, lekesiz, solmaz bir mirasa kavuşturdu” (1. Petrus 1:3-4). Yaşayan umudumuz ya da gelecek lütfa olan imanımız, yeniden doğuş aracılığıyla Tanrı’nın gerçekleştirdiği bir şeydir.

Dolayısıyla, Yuhanna “Tanrı’dan doğmuş olan herkes dünyayı yener” dedikten sonra, “bize dünyaya karşı zafer kazandıran imanımızdır” diye devam ettiğinde (1. Yuhanna 5:4), burada şunu kastetmektedir: Tanrı verdiği yeniden doğuş sayesinde dünyayı yenmemizi, yani benliğimizdeki Tanrı’nın buyruklarına uymama isteğinin üstesinden gelmemizi mümkün kılmıştır. Yeniden doğuş bunu bizde iman yaratarak yapar. Nitekim bu iman da, Tanrı’nın buyruklarından hoşlanmayıp onları külfet olarak görmemiz yerine, bize Tanrı’nın buyruklarından memnun olma yönünde bir istek verir.

Bu sebeple, Tanrı’ya ve isteğine ilişkin içimizde doğuştan var olan düşmanlığın üstesinden gelen, bizi O’nun buyruklarına uymak ve Mezmur yazarıyla birlikte, “ey Tanrım, senin isteğini yapmaktan zevk alırım ben” (Mezmurlar 40:8) demek üzere özgür kılan şey imanımızdır.

Yazar: JOHN PIPER

Bir yanıt yazın