Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Geciken Kurtarışlar

Geciken Kurtarışlar

112 kez okundu.

Birdenbire öyle şiddetli bir deprem oldu ki, tutukevi temelden sarsıldı. Bir anda bütün kapılar açıldı, herkesin zincirleri çözüldü. (Elçilerin İşleri 16:26)

Bu çağda, Tanrı insanları bazı zararlardan kurtarmaktadır. Hepsinden değil. Bunu bilmek teselli edicidir çünkü aksi takdirde, O’nun bizi unuttuğunu veya reddettiğini düşünebilirdik.

Dolayısıyla, Elçilerin İşleri 16:19-24 ayetlerini hatırlayarak teşvik bulun. Pavlus ve Silas, bu ayetlerde kurtarılmamışlardı ama 25-26. ayetlerde kurtarıldılar.

İlk başta kurtarış yoktu:

  • “Pavlus’laSilas’ı yakalayıp çarşı meydanına, yetkililerin önüne sürüklediler.” (19. ayet)
  • “Yargıçlar onların giysilerini yırtıp sıyırarak değnekle dövülmeleri için buyruk verdi.” (22. ayet)
  • “Onları iyice dövdürdükten sonra hapse attılar.” (23. ayet)
  • “Zindancı onları hapishanenin iç bölmesine atarak ayaklarını tomruğa vurdu.” (24. ayet)

Ama sonra, kurtarış geldi:

Gece yarısına doğru Pavlus’la Silas dua ediyor, Tanrı’yı ilahilerle yüceltiyorlardı. Öbür tutuklular da onları dinliyordu. Birdenbire öyle şiddetli bir deprem oldu ki, tutukevi temelden sarsıldı. Bir anda bütün kapılar açıldı, herkesin zincirleri çözüldü. (25-26. ayetler)

Tanrı bu duruma daha önce de müdahale edebilirdi. Ama etmedi. Kendince sebepleri var. O, Pavlus’u ve Silas’ı seviyor.

Size bir soru: Kendi yaşamınızı Pavlus’un ilk başta çektiği acılar ve sonrasındaki kurtarılışı ekseninde düşünecek olsanız, sizce şu an neredesiniz? Giysiler yırtılarak dövülen evrede mi yoksa kapıların açıldığı, serbest kalınan evrede misiniz? Her iki evre de, Tanrı’nın size gösterdiği ilgi evreleridir. O sizi terk etmemiş ya da yüzüstü bırakmamıştır (İbraniler 13:5).

Eğer zincirli evredeyseniz, umutsuzluğa kapılmayın. İlahi söyleyin. Özgürlük kapıda, yalnızca an meselesidir. Ölüm aracılığıyla gelecek bile olsa, bu böyledir. “Ölüm pahasına da olsa sadık kal, sana yaşam tacını vereceğim” (Vahiy 2:10).

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın