Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Mesih’te Bağışlanma

Mesih’te Bağışlanma

121 kez okundu.

Sizler suçlarınız ve benliğinizin sünnetsizliği yüzünden ölüyken, Tanrı sizi Mesih’le birlikte yaşama kavuşturdu. Bütün suçlarımızı O bağışladı. Kurallarıyla bize karşı ve aleyhimizde olan yazılı antlaşmayı sildi, onu çarmıha çakarak ortadan kaldırdı. (Kol. 2:13–14)

Siz Tanrı’ya kusursuz itaat vaat eden bir borç senedi imzalıyorsunuz. Tanrı senedi alıp mühürlüyor ve size geri veriyor. Ondan sonra hayatınızı yaşıyorsunuz ama benliğiniz (günaha doğal eğiliminiz) sorun çıkarıyor. Pornografiye bakıyorsunuz. Mastürbasyon yapıyorsunuz. Cinsel düşünceleriniz oluyor. Bunlara ek olarak diğer tipik günahlar olarak gurur, öfke, boşboğazlık, bencillik biriktiriyorsunuz. Tanrı’ya kusursuz itaat borcunuz
var ama bunu yerine getiremiyorsunuz.

Şeytan borç senedini alıp yargıç kürsüsünde oturan Tanrı’ya götürüyor. Parmağını size doğru uzatan Şeytan, “Sözünde duramadın!” diye gürlüyor. Borç senedini dramatik bir etki yaratmak için elinde sallıyor. “Tanrı’ya kusursuz itaat borcun vardı ama sen ne yaptın? Tekrar cinsel günaha düştün! Tekrar ve tekrar! Şimdi itaatsizliğinin karşısında bize kendi
canını borçlusun.”

Yargıç Tanrı şöyle diyor: “Savcı sana karşı ölüm cezasıyla suçlamada bulunuyor. Tokmağını masaya vurup “Ben seni burada bedensel ve ruhsal ölüme mahkûm ediyorum!” Jüri başkanı size yaklaşıyor ve sizi kelepçeleyip zincirliyor. Günahınızın ağırlığı üzerinize çöküyor. Bu cezayı hak ettiğinizi biliyorsunuz.

Ancak öykü burada bitmiyor. İsa mahkemenin arka kapısından giriyor, Şeytan’a doğru yürüyüp yanında duruyor. Elini uzatıyor ve bekliyor. Şeytan, İsa’ya bakıyor, size bakıyor ve öfkeleniyor. İsa’ya “Hayır!” diye bağırıyor. Ancak İsa, elini uzatmış bir şekilde sakince bekliyor. Şeytan çığlık atarak gönülsüzce senedi uzatıyor.

İsa yargıca yaklaşıyor ve Golgota’ya ulaşana dek yürümeye devam ediyor. Borç senedinizi çarmıha çakıp üzerine kendisi tırmanıyor. Romalı askerler O’nun ellerini ve ayaklarını çiviliyor. Kan dökülüyor. Hiçbir masum
insanın tatmaması gereken zalim bir ölüm bu.

Ardından sizin borç senediniz tertemiz oluyor. Borcunuz O’nun ölümüyle ödeniyor. Sadece kusursuz itaate sahip Tanrı-İnsan sizin yerinize kusursuz kurban olmaya layıktır. O’nun ölümü sizin artık ölmemeniz gerektiği anlamına geliyor. Ölüm yerine Mesih aracılığıyla yaşama kavuşuyorsunuz.

Tanrı mahkeme salonunda size dönüyor, gözünüzün içine bakıyor ve şöyle diyor: “Mesih’in ölümünden ötürü bütün günahların bağışlandı. Gidebilirsin.” Aynı anda kelepçeler ve zincirler düşüyor. Gözlerinizde yaşlar birikiyor. Ben Mesih’i defalarca hayal kırıklığına uğrattığım halde, O benim için bunu nasıl yapabilir? Bunun sade ama muazzam bir cevabı var: Bunu sizin için yaptı çünkü sizi seviyor.

Düşünün: Horatio Spafford’ın “Ruhum İyi Durumda” adlı güzel ilahisinin üçüncü kıtası, bu noktayı güzel ifade ediyor:

Günahım –Ah şu mutluluk, bu görkemli düşünceden gelen

Günahım kısmen değil, ancak tamamen

Çakıldı çarmıha ve taşımam artık ben.

Rab’bi öv, ey canım, Rab’bi öv sen!

Düşünün: Bütün günahlarınızın ücretinin ödenmiş olması muhteşem değil mi?

Harekete Geçin: Mesih’te bağışlandığınız için Tanrı’ya şükreden kısa bir dua yazın.

Yazar: DEEPAK REJU

Bir yanıt yazın