Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Karakter Aracılığıyla Ruhsal Görüş

Karakter Aracılığıyla Ruhsal Görüş

98 kez okundu.

“Buraya çık! Bundan sonra olması gereken olayları sana göstereyim.” (Vahiy 4:1)

Daha yüksek bir ruh haline ve ruhsal görüşe yalnızca karakterin daha ilerlemesiyle erişilebilir. Hayatınızın dışsal alanını en iyi ve en ileri düzeyde yaşarsanız, Tanrı size sürekli olarak “dostum, daha da yakına gel” diyecektir. Ayrıca denenmede de süregelen bir kural vardır. Sizi daha da ileri seviyeye çağırır, ama daha da ileriye gittiğinizde sadece başka denenmeler ve kişilik ayırt edici özellikler ile karşılaşırsınız. Hem Tanrı hem de Şeytan yükseltme stratejisini kullanır, ama Şeytan bunu denenmede kullanır ve etkisi de oldukça farklıdır. Şeytan sizi belli bir yere yükselttiğinde, kutsallık anlayışınızı bedenin katlanabileceğinden veya ulaşabileceğinden daha öte bir yere koymanızı sağlar. Hayatınız bir kulenin tepesinde gerçekleşen ruhsal bir akrobasi gösterisine dönüşür. Sıkıca tutunup hareket etmeye bile cesaret edemeden dengenizi sağlamaya çalışırsınız. Fakat Tanrı sizi lütfuyla göksel yerlere yükselttiğinde rahatlıkla hareket edebileceğiniz geniş bir düzlük bulursunuz.

Bu haftanızı geçen sene bu haftaki ruhsal yaşantınızla karşılaştırıp Tanrı’nın sizi bir üst düzeye nasıl çağırdığını inceleyin. Hepimiz daha yüksek bir bakış açısından görebilecek duruma geldik. Tanrı’nın yaşamınızda hemen uygulamaya başlamayacağınız bir gerçeği size göstermesine izin vermeyin. Her zaman ışıkta kalarak çalışın.

Lütufta büyümeniz geri dönmemiş olmanız ile ölçülmez, ruhsal olarak nerede olduğunuzu anlamanız ve kavramanız ile ölçülür. Dışsal düzeyde kulaklarınızla değil, ama içinizin derinliklerinde Tanrı’nın “daha yukarı gel” dediğini işittiniz mi?

“…Yapacağım şeyi İbrahim’den mi gizleyeceğim?…” (Yaratılış 18:17). Kendi yapacağı şeyleri bize açıkladığı o düzeye erişene kadar Tanrı ne yaptığını bizden saklamalıdır, bunu kişiliğimizin gelişmesi için yapmak zorundadır.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın