Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » İzlenmesi Gereken Kudretli Yaşam

İzlenmesi Gereken Kudretli Yaşam

130 kez okundu.

“İsa, ‘Gideceğim yere şimdi ardımdan gelemezsin, ama sonra geleceksin’ diye yanıtladı.” (Yuhanna 13:36)

Sonra ona, ‘Ardımdan gel’ dedi” (Yuhanna 21:19). İsa en son üç yıl önce “Ardımdan gelin” (Matta 4:19) demişti ve Petrus da bir an bile duraksamadan O’nun ardından gitmişti. İsa’nın karşı konulmaz çekiciliği onun üzerindeydi ve Petrus’un Kutsal Ruh’un yardımına ihtiyacı yoktu. Sonra İsa’yı reddettiği o anı yaşadı ve yüreği orada kırıldı. Sonra Kutsal Ruh’u aldı ve İsa tekrar “Ardımdan gel” dedi (Yuhanna 21:19). Artık Petrus’un önünde Rab İsa Mesih’ten başka kimse yoktu. Birinci “Ardımdan gel” sır dolu bir şey değildi; dışsal bir izlemeydi. Şimdi ise İsa artık içsel bir kurban ve teslimiyet arıyordu (bkz. Yuhanna 21:18).

Bu iki farklı zaman arasında Petrus kendine lanet okuyup ant içerek İsa’yı inkâr etti (bkz. Matta 26:69-75). Bundan sonra ise kendi kendine yeterliliğinin son noktasına vardı. Artık kendisinde dayanabi-leceği bir şey kalmamıştı. Diri Rab’bin ona verdiği bu yokluk anında artık bir şey almaya hazırdı. “…onların üzerine üfleyerek, ‘Kutsal Ruh’u alın!’ dedi” (Yuhanna 20:22). Tanrı sizde ne değişiklik yaparsa yapsın hiçbir zaman bu değişime güvenmeyin. Güvendiğiniz tek şey sadece Rab İsa Mesih ve içimize koyduğu Kutsal Ruh olsun.

Tüm sözlerimiz ve niyetlerimiz hayal kırıklığına uğruyor, çünkü onları gerçekleştirmeye bizim gücümüz yok. Kendimizi sadece hayali olarak değil, ama gerçekten sona getirdiğimizde “Kutsal Ruh’u alabiliriz”. “Kutsal Ruh’u alın” – burada yatan fikir ele geçirmedir. Artık hayatınızın akışını yönlendiren tek bir Kişi var, o da Rab İsa Mesih’tir.

Yazar: OSWALD CHAMBERS

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın