Yararlı Linkler

TV Kanalı

SAT-7 TÜRK, yayın yaptığı bölgelerde yaşayan Hristiyan nüfusun inançları hakkında bilgilendirilmesi, ortak bir dil ve anlayışla kendilerini ifade edebilmesi hedefiyle faaliyet yürütür.

Kutsal Kitap ve Hristiyanlık ile ilgili basılı tüm yayınları Kitab-ı Mukaddes Şirketi’nden temin edebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük Hristiyanlık bilgi platformu. Hristiyanlık hakkında sorularınız varsa veya ücretsiz İncil isterseniz bu web siteyi inceleyebilirsiniz.

 

Shema Media Group ve Kanal Hayat ortaklığında yürütülen Hristiyan gençlik Youtube kanalıdır.

 

Radio Shema’nın diğer bir misyonu ise renkliliğin, çok sesliliğin, farklı inanç ve düşüncelerin savunucusu olmaktır. Her yaş gurubundan, her kesimden insanın dinlemekten zevk aldığı Radio Shema, sizin yaşamınızda da bir fark yaratacaktır.

 

Ücretsiz Sesli Kitapların ve Podcastlerin yer aldığı harika bir telefon uygulaması. Tamamen ücretsiz olan bu uygulamayı hemen indirip sesli kitapları dinlemeye başlayabilirsiniz.

 

RadyoMaranata.com bir internet radyosudur. Hristiyan inancına mensup dinleyicilerin yanı sıra Hristiyan inancını merak edenlerin de zevkle takip edeceği zengin bir dinleyici kitlesine hitap eder.

 

Kutsal Kitap (Tevrat, Zebur ve İncil) bölümlerinin tamamını ücretsiz okuyabilirsiniz. Eğer Kutsal Kitap’da belirli bir bölüm veya ayet üzerine çalışma yapıyorsanız okuduğunuz bölümlerin çevirilerini Türkçe, İngilizce, İbranice, Grekçe ve Latince dillerindeki çeviriler ile karşılaştırabilirsiniz.

 

Kanal Hayat Televizyonu 15 Mart 2007 tarihinde yayın hayatına başlamış olup, dinsel içerikli (Hristiyan) bir kanaldır.

 

Hardal Tanesi Pastör Vahan İSAOĞLU sunumu ile, hikayeler anlatan, şarkılar çalan, biraz felsefe biraz bilim biraz sanat biraz her şey ama aslında Tanrı’dan bahseden bir youtube kanalı!

www.www.uyanisgencligi.com

Anasayfa » Yaratılma Sebebimiz

Yaratılma Sebebimiz

132 kez okundu.

Mesih de bizleri Tanrı’ya ulaştırmak amacıyla doğru kişi olarak doğru olmayanlar için günah sunusu olarak ilk ve son kez öldü. (1. Petrus 3:18)

İyi haberdeki –Müjde’deki– en iyi şey, bizzat Tanrı’yla dostluk içerisinde olmanın zevkidir. Bu, buradaki 1. Petrus 3:18’de yer alan “bizleri Tanrı’ya ulaştırmak amacıyla” ifadesinde açıkça ortaya konmaktadır. İsa bu sebeple öldü.

Müjde’nin diğer tüm armağanları, bunu mümkün kılmak için vardır.

  • Suçumuz bizi Tanrı’dan uzak tutmasın diye bağışlandık.
  • Mahkûmiyetimiz bizi Tanrı’dan uzak tutmasın diye aklandık.
  • Tanrı’nın gazabı, bu gazap bizimle Baba Tanrı’nın arasında durmasın diye yatıştırıldı.
  • Tanrı’yla olmak ve O’ndan tümüyle zevk almak için gereken yetilere sahip olalım diye bize dirilişte yeni bedenlerle birlikte, şimdiki zamanda sonsuz yaşam verildi.

Yüreğinizi sınayın. Neden bağışlanmak, aklanmak ve Tanrı’nın gazabının yatıştırılmasını istiyorsunuz? Neden sonsuz yaşam istiyorsunuz? Kararlı bir şekilde, “Çünkü Tanrı’dan şimdi ve sonsuza dek zevk almak istiyorum” cevabını verebiliyor musunuz?

Tanrı’nın verdiği Müjde sevgisi, nihayetinde bizzat kendisini armağan etmesidir. Bunun için yaratıldık. Günahımızdan ötürü bunu kaybettik. Mesih bunu düzeltmek için geldi.

“Bol sevinç vardır senin huzurunda; sağ elinden mutluluk eksilmez” (Mezmurlar 16:11).

Yazar: JOHN PIPER

Bu makaleyi sesli olarak buradan dinleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın